379 de gezondheid van stad en kampement is het volgendeer werd begonnen aan de uitvoering van een groot planhet aanbrengen van water uit het Sing Uur-gebergte, een afstand van 7 mijlen. Er wordt een «root reservoir gebouwd, het water zal eerst door een kanaal en dan door buizen er uit geleid worden in elke kazerne en elk huis. Dit zal een onschatbare verbetering zijnde water-toevoer is altijd onvoldoende geweest. Het 96e regiment heeft in de Wanourie-kazernes gelogeerd. Beide verdiepingen zijn als slaapzalen in gebruiker is geen afzonderlijk dag-verblijf', zooals in de nieuwe kazernes. Het is te betreuren dat het volgende jaar 3 europeesche regimenten te Poona zullen logeeren: ieder weet dat er maar ruimte is voor 2. Men zal nu alle dag verblijven moeten innemen en afgekeurde kazernes weder benuttigen. Dit groote garnizoen bezit geen hospitaal voor besmettelijke ziekten, en 't wordt tijd dat men daarin voorzie. Men behelpt zich nu met tenten. Kirkee. Wordt alleen door artillerie bezet: gemiddeld 500 man. De voornaamste veranderingen zijn de volgende: 6 oude, met stroo gedekte, kazernes zijn opgeruimd, om plaats te maken voor nieuwe met verdiepingen. Twee zullen 1 April gereed zijn en 3 na den regentijdaan de ontbrekende 2 is pas begonnen. Een der nieuwe kazernes zonder verdieping is omvergehaald, omdat men haar niet veilig oordeelde. Een ruim wacht- en provoosthuis, met arrestanten-kamers en eeue rij cellen is in gebruik genomen. Bezit uitmuntende wasch-inrich- tingen en latrines. Men is bezig aan een nieuwe kantine en kazerne voor den staf. Als alles gereed iszal 't garnizoen prachtig gelogeerd zijn. Elke kazerne zal 42 man kunnen bevattenslaapzalen bovendag-verblijf beneden, eetzalen, ateliers, etc. Het zou voorbarig zijn om reeds in bijzonderheden te treden. Kirkee heeft altijd gebrek aan water gehad. Gedurende de laatste drooge mousson was er nauwlijks voldoende, men heeft zelfs een put er bij moeten huren op een grooten afstand. "Van rivierwater mocht in 't geheel geen gebruik gemaakt worden. Wij verwachten dat die klachten spoedig zullen ophoudendaar tusschen "t kampe ment en het meertje de pijpen reeds voor een groot gedeelte zijn gelegd.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 386