380 Ahmednuggur. Vroeger het voornaamste garnizoen der artillerie, wordt nu hoofdzakelijk voor kavallerie gebruikt. De kazernes met accessoireshospitaalalles wordt zeer geroemdalleen wordt aan gemerkt dat de 12 kazernes voor de 450 Europeanen, in eene dub bele rij gebouwd, te dicht op elkaar staan. De toevoer van water eischt ook verbetering de waterleiding zal vervangen worden door ijzeren pijpen. Het sanitarium Salabat Khan's Tomb is 7 mijl van Ahmednuggur gelegen, 't Is een groote moskee, tot een kazerne vervormd door muren onder de bogen te zetten, een goed logies voor 60 man en eenige officieren. De temperatuur is er 6° lager dan beneden, "t Is niet voor hospitaal ingerichtdie geneeskundige behandeling noodig hebben blijven beneden, en alleen zwakken en convalescenten worden er heen gezonden. De vivres worden dagelijks van Ahmednuggur aangevoerd. De ligging is uitstekend daar het geheel geïsoleerd ligt, zonder inlandsche dorpen in de buurt, etc. Van Assurghur wordt o. a. gerapporteerd over de bezigheden der manschappen en geklaagd over de weinige amusementen. De laan voor 't balspel is geheel onbruikbaar, bij de kegelbaan ontbreken de stukken; alleen het cricketveld is in orde. Een groot gedeelte der europeesche soldaten werd bezig gehouden met het maken van een nieuwen weg voor 't geschut, van den voet des heuvels naar het fort (dat op den top ligt, 300 ellen hoog) welke arbeid een gun- stigen invloed had op hunne gezondheid. Assurghur ligt 700 Ned. ellen boven de zee. W at van de overige garnizoenen wordt medegedeeldzoowel ver beteringen als klachten, is voor ons van minder belang. Wij heb ben alleen eenige hoofdzaken willen releveereneenige kwesties die in ons leger nog steeds op een oplossing wachten. Voor een behoorlijke waardeering echter van het lage ziekte- en sterfte-cijfer bij het britsch-indische leger moeten wij nog overnemen hoevele soldaten werden afgekeurd. Het Army medical Report geeft een gespecificeerd overzicht voor welke ziekten en gebreken2382 invaliden naar Engeland werden gezondendus 4)- percent. Daar werden finaal voor den militairen dienst afgekeurd 1097 man of 2 pCt.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 387