445 jaargang 1871 van dit tijdschrift voorkomende wetenschappelijke bijeenkomsten der officieren in Indië aanvoertdan achten wij eene herhaling onnoodig. Wij beamen echter niet, hetgeen de schrijver over de. schiet-oefe- ningen der infanterie zegt. "Volgens hem zoude eene kompagnie gemiddeld 20 schutters der lc klasse hebben, waardoor men dus op 16 pet. scherpschutters mag rekenen! Waarlijk, indien dat het geval ware, dan vinden wij de resultaten van de schietoefeningen nog zoo treurig nietals de schrijver wel denkt. Eu nu wil deze die resultaten nog treuri ger makendoor de oefeningen der slechtste schutters niet zooals door specialiteiten steeds goed bevonden is op 100 pas met 8 schijven, maar op 500 pas met 8 schijven, en daarna voor elke hon derd pas minder een schijf minder, tot 250 pas, wanneer zulks voor elke 50 pas het geval is, een aanvang te doen nemen. Wij laten dan ook de overigens door den schrijver gemotiveerde 'bewering geheel voor zijne rekening, dat daardoor de vorming van den schutter betere resultaten zoude opleveren. Om die betere resultaten te verkrijgen, zouden wij willen voorstellen 1°. het aantal losse en scherpe patronen voor ieder man 's jaars beide op 200 te stellen 2°. bij de oefeningen meer afwisseling te brengendoor den troep meer scherpe patronen voor het tirailleeren te geven; 3°. de schietpremiën niet in de kazerne, maar steeds op het terrein zelf aan de manschappen uit te betalen 4". de manschappendie één of meer oefeningen afwezig waren hunne schoten op de dagen der oefening te doen inhalendoor dan telkens, in stede van 5, 10 schoten te doen; 5°. gaat een man gedurende den loop der oefeningen tot eene hoogere oefening over en heeft hij nog recht op eenige door hem in te halen schotendan doet hij die schoten ook in de hoogere oefening 6°. bij het bepalen van den overgang tot eene hoogere oefening- de treffers altijd uit eene opvolging van 5 schoten te nemen, zelfs al worden die schoten op twee verschillende dagen gedaan, waardoor dus de schutter met elk schot kan overgaan, wanneer hij, met de vier andere voorafgaande schoten op dien afstand aan de voorwaarden van overgang voldoet. De oefeningen in de verschillende klassen wilden we aldus ge wijzigd zien

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 452