447 Over de achterlaad-gevveren naar het stelsel de Beaumont zuilen wij niets anders zeggendan dat we reikhalzend naar de eerste bezending daarvan uitzien. Evenwel hopen we, dat de geweren naar het stelsel Kuhnzoo niet voor eenige bataillons. infanterie, dan toch altijd, door de transformatie der getrokken geweren N°. 1 voor de pradjoerits en barisans mochten bestemd wordenevenals de schutterijen in Nederland eerlang met de Snider-geweren bewapend zullen worden. Iets wat nog tot de oefening der infanterie behoort, en waarop wij nog gaarne de aandacht willen vestigenis de pionnierkunst jn Indië bij de infanterie bijna niet bekendmaar voor haar toch even noodzakelijk als andere détail-oefeningen. Nadat we thans de oefening der infanterie hebben besproken zullen wij de ideeën daarover in korte woorden aangeven. 1". Bij alle oefeningen in vredestijd moet het nut dier oefeningen evenredig zijn aan den daaraan besteeden tijd a°. bij die oefeningen houde men steeds in het oogom de soldaten niet afterichten maar te onderrichten; men moet hen intellectuëel en moreel ontwikkelen door die oefeningen zoo aangenaammaar tevens zoo practise!) mogelijk te maken; 3°. bij alle oefeningen die toch dienen om den troep voor den oorlog geschikt te maken moet men de verschillende afdeelingen, waarmede men uitrukt, zooveel mogelijk op oorlogssterkte brengen; 4°. zijn de détail-exercitiën afgeloopendan moeten alle verdere oefeningen met twee tegenoverstaande liniën worden uitgevoerdiedere afdeeling stelt dan voor wat zij werkelijk is, en haar kommandant weet tusschen welke grenzen hij zich met zijne afdeeling kan bewegen 5°. ieder officier moet daarbij, zooveel mogelijk, het konjmando aan den eerstvolgenden rang verbonden voeren 6°. de oefeningen in gesloten orde moeten met de grootste een voudigheid geschieden, d. i. met het geringste aantal kommando's en op de kortste wijze gedaan worden 7o. de oefeningen in verspreide' orde moeten eene bepaalde ver onderstelling ten grondslag hebben alle officieren en onderofficieren zullen vóór den aanvang der oefening daarmede bekend worden gesteld 8°. voor die oefeningen mag nimmer een bepaalde tijd worden aan gegeven na afloop daarvan moet er eene discussie tusschen de officieren, die er aan deelgenomen hebbenplaats hebben 9°. bij alle marschen moet de veiligheidsdienst met de grootste

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 454