457 diè eischen overdreven hebbenen of niet veeleer de eischendie de heer Bosboom aan eene tweejarige studie wil verbinden, onmoge lijk zijn? Indien dan een drie-jarige cursus aan de militaire school wordt opgericht-, zouden we de bepaling willen zien invoerendat de élèves alleen in hun 2e en 3e studie-jaar één jaar langer mogen blijven maar dat, indien zulks in het le studie-jaar plaats heeft, zij van de schooi verwijderd zullen worden. De nieuwe eischendie wij voor het officiers-examen der infanterie stellen, zijn dus bekend. Dat examen zal over de volgende vakken moeten loopen 1. Het schrijven van een goede hand; 2. De kennis der NederlandscheEransche en Maleische talen en van het Javaansch letterschrift; 3. De kennis der nieuwe geschiedenis in algemeene trekken 4. De kennis der wis.- natuur- en staatkundige aardrijkskunde in algemeene trekkenbenevens die derO. I. land- en volkenkunde 5. De kennis der cijferkunst; 6. Die der stelkunde tot en met de logarithmen en reeksen 7. De kennis der lagere meetkunde; 8. De kennis der beschr. meetkunde tot aan den bol; 9. De kennis der goniometrie en, van de trigonometrie, de bere kening van platte, recht- en scheefhoekige, driehoeken; 10. Het landmeten en waterpassen; 11. De kennis der natuurkunde; algemeene begrippen omtrent zwaartekracht, warmte, licht en electriciteit 12. Eenige begrippen van warenkennis 13. De kennis der elementaire en toegepaste tactiek en eenig begrip van strategie; 14. Een overzicht der artillerie-wetenschap en de kennis der wa penleer 15. Kennis der militaire wetten en bepalingen; 16. De kennis der dienst-exercitie- en administratie-reglementen 17. De kennis der versterkingskunst; 18. Rechtlijnig en topographisch teekenen. Het verlicht examen voor de officieren der infanterie zal naar evenredigheid zwaarder moeten worden. Wij zouden dat gelijk wil len stellen met het tegenwoordig examen voor 2en luitenant der infanterievan de militaire school. De gelegenheidom zich daar voor te bekwamenmoet echter niet aan de militaire school zelve 20-

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 464