hedendan is dat voldoende. Er moet slechts ééue infanterie ziju geene tirailleurs noch pionniers-infanteristenof zoo als vroeger het geval was met sappeurs vereenigd tot één korps. De denk beelden van den schrijver over de subsistentenkaders doen we der zien, dat hij geen begrip van het doel dier kaders heeft. Hoe toch zoude hij die anders tot een tweetal willen beperken een te Soerabaja en een te Batavia en daarbij weder van zijne zucht, om aan alles een gelijke indeeling te gevendoenblijken Indien hij toch weet, dat het subsistentenkader te Soerabaja grootendeels eene andere bestemming heeft dan dat te Batavia, dan zoude hij zich aan zulk een voorstel niet gewaagd hebben. WAPENING. Zonder ons te willen wagen aan het maken van vergelijkingen tusscheu het Kuh'n- en het rh Beaumoni-geweevwillen we liever de voortreffelijke eigenschappen van beide geweren erkennen en voor het Indische-leger hopen, dat.eenmaal, met de invoering van het laatste achterlaadgeweerhet eerste niet in vergetelheid moge geraken en nog lang als eene herinnering aan de verdiensten van onzen kundi- gen wapenbroeder Kuhn in dit leger blijven. Zonder eenmaal onze getrokken infanterie-geweren van den meestbiedende te moeten ver- koopenzouden dezenaar het Kuhu-stelsel getransformeerdaan de schutterij-korpsen kunnen gegeven worden. Deze zullen daarme de zeker geen kwaden ruil doen. Wat de schrijver over den geweer-riem zegt, zijn wij met hem volkomen eens. Ook de patroontasch, even als het dragen daarvan, zal met de invoering van hét achterlaadgeweer, moeten gewijzigd worden. Zoo als echter de schrijver den infanterist met tasschen wil omhangen liefst drie en dan nog van blik! zal de beweegbaar heid van den infanterist, als hij er nog den randsel bij moet dra gen zeer zeker niet vermeerderd wordenen den man te velde geen randsel bij zich te geven is even zoo goedals of men hem zijn troost in de eenzaamheid ontneemt. Men vrage dit b.v. ee^s aan een Eransch soldaat, hoe dikwijls die randsel ook, in de ure des gevaarsdoor hem worde weggeworpen Dat de patroontasch bij de linkerheup moet gedragen worden is duidelijk. Naar onze meening zoude hij £0 patronen moeten bevat ten. Bergt men nu nog 40 patronen in den randsel, dan draagt 46.3

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 470