469 officier moet weten of het eten dat zijne manschappen krijgen goed is. Weet hij dat niet, dan bestudeere hij Warenkennismaar nim mer kan hij zich onzes inziens met het niet weten verontschuldigen. Maar aan de officierenmet de keuring der levensmiddelen belast moeten keur-meesters worden toegevoegd, want aan te nemen dat de officieren allen voldoende kennis ,in het keuren hebben is onzin en werkt ten nadeele van den soldaat. BETALING. Te oordeelen naar hetgeen de schrijver op bladz. 129 over de soldijen zegtgelooven we nietdat hij veel meer betaling voor den minderen militair zal eischen. En toch hebben sommigen daar op eene rechtmatige aanspraak. De soldijen der soldaten behoeven onzes inziens niet vermeerderd te worden. De korporaals en onder-officieren worden te slecht betaald. Vooral is dit* het geval met den inlandschen onderofficier en den sergeant majoor. De tamboers en hoornblazers behoevenonzes inziensgeen meer dere soldij te ontvangen dan de soldaten. Vroeger ware wellicht zulk eene bepaling noodig, toen men gebrek aan die sujetten had, thans is echter zulks het geval niet meer. De bewering, dat zij in het meerdere de soldij boven die des soldaats vergoeding moeten hebben voor het niet kunnen bekleeden van eenigen graad is onjuist. Een hoornblazer of tamboer kan even goed als ieder ander soldaat korporaal en sergeant worden. De infanteristen 1 kl. zouden we 5 centen soldij meer dan den soldaat, per dag, willen geven. De inl. keursoldaten kunnen echter daardoor geen meerdere soldij genieten. Zij hebben die voldoende. De militairen, die, naar onze opinie, aanspraken hebben op meer dere soldij zijn lu. de Inlandsche korporaalf 0,40 per dag 2°. de Europeesche korporaal 2U. de Inlandsche sergeant 4 de Europeesche sergeant en de fourrie 5o. de Sergeant-majoor 6°. de Adjudant-onder-officier 0,50 n 0,60 0,90 n 1,25 1,50 Verder merken wij op, dat de inl. sergeant meer soldij moet heb-

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 476