470 ben dan de Eur. korporaal en de Inl. korporaal mèer dan de Eur. Inf. Ie kl. Ook de verhoogde soldij zouden we willen vermeerderen. Na 6 jaren trouwen dienst moesten de. volgende soldij-verhoogiugen gegeven worden a. een Europeaan en Ambonees f 0,10 per dag b. n Afrikaan0,06 c. n Inlander 0,05 Na 12 jaren dienst krijgt de man geene meerdere verhooging. De engagements- en reëngagements-gelden zoude men daaren tegen nog kunnen verminderen, door de eerste b. v. als volgt te be palen a. voor een Nederlander f 100 80 b. c. d. Vreemdeling Ambonees Afrikaan Inlander 60 50 36, en de reëngagements-gelden tot circa de helft te verminderen. Bij bet krijgen der zilveren medaille moést men den militair eene gratificatie van f 25 en bij de bronzen eene van f 12 geven. De hoogere soldij der scherpschutters moest men intrekken en hen alleen door het geven van schietpremiën belooneu. De tractementen der officieren en hoofdofficieren laten we hier buiten beschouwing. KAZERNEERING. Alles wat de schrijver over de huisvesting van den minderen militair zegt, zijn we met hem eens. We zullen dus bij de bespre king van dit onderwerp zeer kort zijn en alleen datgene aanstip pen, wat de schrijver wellicht vergeten heeft te noemen. Over't algemeen genomen mag men zeggen, dat omtrent de kazer neering nog zeer veel te verbeteren valt. Wij zeggen slechts, dat vele kazernen te klein zijn voor het aantal personen die zij bevat ten, en dat weer in andere eetie behoorlijke luchtzuivering ontbreekt. De hygiëne eischt bovendien, dat er voor elke kazerne bad- en wasch-inrichtingen bestaandat de latrines volgens de nieuwere eischen worden gemaakt; dat op verschillende plaatsen behoorlijke urinoirs gesteld zijn, dat de arrestanten-kamers geene stikholen of

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 477