472 eene krachtige medewerking te verkrijgen in het zuiveren van den omtrek der kazernes van die verdierlijkte wezens 2°. dat lichaam en geest van den soldaat niet gekweldniet noode- loos afgemat werden door langgerekte theoriën en voorbereidende oefeningen tot het schijfschieten, afstanden schattende voorbereiding vóór het uitrukken van den troepvooral bij gelegenheid van groote manoeuvres en inspectiën 30 dat vooral de recruten en pas van Nederland aangekomen sol daten door regelmatige en afwisselende exercitiënbehoorlijk en langzamerhand ontwikkeld worden 4» dat nimmer na langdurige exercitiën en marschen, of oefenin gen van anderen aard, de soldaat onmiddellijk tot corveeën of andere diensten wordt gekommandeerddat men hem dus den tijd gunne om uit te rusten en zijne kleeding te drogen of te verwisselen, waardoor dus zal belet worden, dat hij nog vermoeid en met natte kleederen op wacht trekt 5« dat er strenge bepalingen in het leven worden geroepen, om den soldaat in vredestijd niet tot in elkander loopende diensten te kommandeeren 6° dat de troep niet onmiddellijk na het middageten uitrukt en de oefeningen in de namiddag-uren, zoo veel mogelijk, niet plaats hebben, en 7° dat de achterlijke recruut niet overmatig wordt ingespannen. ADMINISTRATIE. De schrijver begint te zeggen, dat zijne administratieve kennis .te gering is om een schema van een geheel nieuw reglement (van administratie?) te- ontwerpen. Dat behoeft ook niet, maar daarom kan men zeer goed wijzigingen in de kompagnies-administratie waarméde ieder troepenofficier bijna dagelijks in aanraking komt aangeven. Dit heeft de schrijveron zes inziens, goed gedaan en wij hopen van harte, dat zijne voorstellen voor uitvoering vatbaar zijn, of ten minste in overweging mogen genpmen worden. Volgens hem kan de administratie der kompagnie bestaan uit lo het administratie-boek; 2o de controle; 3° het strafhoek en

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 479