477 stukken voor de officieren in Nederlandalwaar toch in bijna elke garnizoensplaats te over gelegenheid bestaat zich het benoodigde aan te schaffen verreweg die moeielijkheden niet oplevert welke men in Iudië ondervindt om zich goedkoop te equipeeren, heeft men de noodzakelijkheid ingezien, ook daar maatregelen tot geregelde voor ziening te treffen. Die regeling is in resumé de volgende: Elk officier is verplicht eene vaste som in het fonds te storten en daarin te goed te houden, tot het dadelijk doen van de noodige be talingen voor de ontvangen goederen aan de aannemers. Korpsgewijze wordt dat fonds beheerd door drie officieren-com missarissen gekozen door de gezamentlijke officieren van het korps. Die commissarissen sluiten met een of hoogstens twee kleederma kers de vereischte overeenkomsten voor de leveranciën ten behoeve van het fondsen zijn uitsluitend bevoegd tot het doen van be stellingen. Zij betalen ten laste van het fonds, doch niet dan nadat zij zeiven vooraf hebben gekeurd. Het bedrag der te ontvangen goederen mag niet overtreffen de som, die de betrokken officier in 'het fonds te goed heeft. De officieren voldoen het bedrag der ontvangen goederen middels achtereenvolgende maandelijksche kortingen op hun tracteinent. De kwartiermeesters bij de korpsen effectueeren de maandelijksche inhoudingen overeenkomstig de daartoe door de commissarissen te doene opgaven. De onkosten op het voeren der administratie worden jaarlijks over de belanghebbenden (officieren) verdeeld en hen in rekening gebracht. Onveranderd deze regeling op de voorzieningen in Indië toe te passen schijnt, noch wenschelijk, noch mogelijk. Zoo komt b. v. de oprichting van een afzonderlijk kleeding-fonds niet gewenscht en ook niet noodig voor. Zoo is b. v. /tw^sgewijze voorziening op de meeste plaatsen on doenlijk omdat slechts op zeer enkele plaatsen een gunstig resultaat van de te sluiten overeenkomsten te verwachten is, en dus de offi cieren in de meeste garnizoenen in de binnenlanden en op de bui tenposten van de voordeelen dier voorziening zouden verstoken blijven. Intusschen zoude o. i. het in Nederland vooropgesteld beginsel: Voorziening door het sluiten van overeenkomstenwaarhij de levering in massa en zekerheid van betaling van het geleverde binnen een

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 484