478 aangegeven tijdvakals den eenigen waarborg leverende voor goede en goedkoope leveringook hier kunnenen in het belang van ons allen moeten worden toegepast. Daartoe zal men o. i. alléén kunnen geraken door eene 'publieke aanbesteding van al het benoodigde in geheel Nederlandsch-Indië gedurende een niet te beperkt tijdvakomdat het niet te verwachten is dat er belangrijke concurrentie zal bestaan voor eene aanneming van korten duur, en zulks met het oog op de veelomvattende maatregelendie de leveranciers zullen moeten treffenten einde in staat te zijnvoortdurend naar eisch aan hunne verplichtingen te voldoen. Een schema van de voorwaardenzooals die o. i. mutatis mutan dis zouden kunnen worden gesteld voor eene aanbesteding als hier- voren bedoeldlaten wij hierachter volgenvoorzien van toelichtin gen nopens die punten, waarbij dat noodig voorkwam. Het treffen eener algemeene voorziening in de behoefte als hier- voren bedoelden het daaruit voortvloeiend beheeris slechts mo gelijk wanneer alle officieren in Iudië worden vertegenwoordigd door eene te Batavia gevestigde hoofdcommissie, en buitendien in elk garnizoen één officier ter behartiging hunner belangen wordt aange wezen. Naar onze meeniug zoude de hoofdcommissie moeten zijn samen gesteld uit 7 officierenals 2 van de infanterie I kavallerie 1 artillerie 1 genie. 1 - militaire administratie, 1 geneeskundige dienst; waardoor dan alle wapens en diensten zijn vertegenwoordigd. Aan de hoofdcommissiewelke aanvankelijk bij algemeene stem ming behoort te worden gekozen door alle officieren in Nederlandsch Indië die deel willen nemen aan het hieronder bedoeld fonds van beheer (waartoe zij zich verbinden door het feit van stemmen voor de hoofdcommissie en plaatselijke commissarissen)dient de vrij heid te worden gelaten a. Bij het uitvallen van een of meer harer leden zich-zelve aan te vullen door keuze, bij meerderheid van stemmen, van een nieuw lid van hetzelfde wapen of denzelfden dienst, waartoe de uitvallende

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 485