479 behoorde, omdat telkenmale eene algemeene stemming in geheel Indië ter vervanging van elk uitvallend lid nagenoeg ondoenlijk is, en b'. Zelve keuze te doen van een secretaris en thesaurier. De eenvoudigste wijze tot het kiezen der hoofdcommissie komt ons voorte zijn de volgende In eene, in elk garnizoen in Nederlandsch-Indië te beleggen ver gadering, wordt door de officieren van dat garnizoen bij stemming keuze gedaan van 7 officieren te Bataviawelke de hoofdcommis sie zullen uitmaken. De bij meerderheid van stemmen door de gezamenlijke officieren te Batavia en Meester-Gömelis gekozen commissie wordt verzocht om, tot tijd en wijle het resultaat der' algemeene stemming in geheel Indië zal bekend zijnvoorloopig het mandaat van hoofdcommissie te willen aanvaarden. Aan de voorloopige hoofdcommissie worden toegezonden de opga ven van de in elk garnizoen in Indië gekozen officieren, met op gave van het getal stemmen dat elk dier officieren in dat garnizoen op zich vereenigd heeft, en door welke met namen te noemen offi ciereu aan de stemming is deelgenomen. Na ontvangst dier opgaven van alle garnizoensplaatsen in Indië maakt de voorloopige hoofdcommissie daarvan een algemeen overzicht, waaruit in volgorde blijkt welke der plaatselijk gekozen officieren, in geheel Indië het hoogste aantal stemmen op zich hebben ver eenigd. Zij, die het hoogste aantal stemmen op zich hebben ver eenigd. constitueeren zich daarna dadelijk als hoofdcommissie, waarop de voorloopige hoofdcommissie aftreedt, (t) Dit laatste is noodig, om te weten, wie als deelnemers moeten worden beschouwd, en als zoodanig moeten bijdragen aan het fonds van beheer. (f) Voorbeeld. Bij' de keuze vaji 2 m/Wm'e-officieren als leden der hoofdcom missie hebben, op de volgende plaatsen, de genoemde officieren verkregen het naast hunne namen gestelde aantal stemmen Totaal getal stemmen verkregen te Batavia, te Samarang. te Soerabaja. op de verschillende plaatsen. A. 90 110 80 280 'B 70 - 70 C 230 60 150 440 D 150 90 i 240 E 70 90 160 F 190 80 60 330 G 40 40 H 210 110 130 450

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 486