480 De aanwijzing der plaatselijke commissarissen in elk garnizoen is natuurlijk veel eenvoudiger, vermits deze'zich bepaalt tot eene plaat selijke keuze bij meerderheid van stemmen, zoodat daarin dus ook zonder eenig bezwaar op gelijke wijze "kan worden voorzien, telken male wanneer de titularis komt te ontbreken. De hoofdcommissiewaarvan het 't hoogst in rang zijnde lid de functie van President vervultzoude als dan a. onverwijld aan den gouverneur-generaal moeten indienen een ver zoekschrift om te worden erkend als rechtspersoon b. ten spoedigsteop door haar te ontwerpen voorwaardende te houden publieke aanbesteding behooren uit te schrijven, op zoo danig tijdstip, dat ook elders dan te Batavia gevestigde concurrenten kunnen mededingen; c. op den vastgestelden datum de aanbesteding moeten houden, toewijzing doen, en c. q. de overeenkomst sluiten; d. moeten ontwerpen een reglement van orde en beheer, zoowel voor haar zelve als voor de plaatselijke commissarissen, en verder alle maatregelen beramen, welke het richtig en goed beheer kunnen verzekeren; en eindelijk e. moeten vaststellen het bedrag (f) dat door elk officier deel hebber (aanwezig of later bijkomend) al dadelijk zal moeten worden I 20 20 K 200 50 100 350 L 30 130 100 M 30 70 140 240 N 140 30 80 250 0 30 10 40 P 180 100 80 360 Dan zouden gekozen zijn: Maar bij algemeene meerderheid te Batavia C te Samarang. A te Soerabaji C i. van stemmen voor de geza menlijke plaatsen H H H M C Wanneer op twee of meer officieren een gelijk aantal stemmen is gevallen, wordt middels loting beslist wie de voorkeur heeft. Bij weigering van een of meer der gekozen officieren om de hen toegedachte taak te aanvaarden, komt in aanmerking hij die daarna het hoogst aantal stemmen op zich had vereenigd, zoodat b. v. bij weigering van H, zoude zijn aangewezen P, bij weigering van deze K, enz. enz. Van die overeenkomst zoude ten koste van het fonds hieronder bedoeld een zeker aantal kunnen worden gedrukt, en één exemplaar daarvan gezonden aan elk officier deelnemer. (f) Dat bedrag zal vermoedelijk hoogstens slechts 5,voor elk officier bedragen als eerste inleg en hoogstens 'f 3,als jaarlijksc/te bijdrage tot instandhouding.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 487