481 gestort tot daarstelling van een fonds van beheer, waaruit moeten worden bestreden de kosten voor het voeren van beheer door de hoofdcommissie en de plaatselijke commissarissen (boekenpapier schrijfbehoeften, briefporten, koelieloonen e. m. d.) en waarvoor eene vaste indemniteit per maand aan elk hunner zou kunnen worden toegekend. Dat fonds wordt verder onderhouden door: le. de boetenbedoeld bij art. 8 2e. voor zoo verre die boeten niet toereikende zijn, door jaarlijks het bedrag der uitgaven gedurende het jaar na aftrek der geïnde boeten te verdeelen gelijkelijk over alle officieren deelhebbers, en daarmede hunne rekening te belasten. Van dat bedrag wordt, onder ultimo van elk jaar, door de hoofd commissie mededeeling gedaan aan de plaatselijke commissarissen, ten fine van kennisgave aan de officieren, en van belasting der be trekkelijke rekeningen. In deze regelen hebben wij in algemeene trekken ontwikkeld onze denkbeelden omtrent' de wijze van voorziening in de behoef te aan equipementstukkenzoo als die ons het meest geschikt voorkomt. Wij hopen dat ook anderen onzer kameraden hunne meening no pens deze niet onbelangrijke aangelegenheid zullen willen ten beste geven, overtuigd als wij zijn, dat ook ten deze gedachtenwisseling en bespreking zal leiden tot het treffen van maatregelen welke, vol gens het algemeen gevoelenden waarborg leveren voor eene gere gelde goede en goedkoope voorziening in het benoodigdehetzij dan volgens de hier ontwikkeldehetzij op eenige andere wijze. Batavia, Augustus 1871. ïl

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 488