485 Aflevering der aan- gevraagde goederen. De aangevraagde goederen moeteil voor s aannemers re- Tcening en risico worden verpakt en verzondenuiterlijk met de eerste gelegenheidziek voordoende twee volle maan den na ontvangst der betrekkelijke aanvragen. De te verzenden goederenvoor zooveel ze daarvoor vat baar zijn in goed geslotendoor den aannemer kosteloos te leveren blikken trommels verpakt, worden voor elke be stemmingsplaats afzonderlijk geëmballeerden door den aannemer gezonden aan bet adre3 van de commissarissen op de hierna te noemen plaatsen. Die commissarissen verleenen hunne medewerking tot doorzending bij geschikte gelegenheid aan den kommissaris ter plaatse van eindbestemmingdoch nemen, in afwachting dier gélegenheid, de goederen ongeopend in ontvangst. Zij zenden een voorloopig bewijs dier in ontvangstneming aan den aannemer. Dat voorloopig bewijs strekt alléén ter constateering, dat een zeker aantal behoorlijk geconditioneerde pakjes, kisten als anderszinsbestemd tot doorzending naar bepaald aante- geven plaatsen, zijn ontvangen; het geeft den aannemer echter hoegenaamd geen recht tot reclame bij afkeuring der goederen ingevolge art. 7 na ontvangst ter plaatse van eindbestemmingdoeh dient ééniglijk tot waarborg voor de schade of verliezen, te ontstaan bij de verdere doorzending, bedoeld bij het slot van dit artikel. Bij ontvangst van uiterlijk beschadigde goederendoen de commissarissen de ontpakking van de, hetzij ter doorzending, hetzij voor hunne plaats bestemde, artikelen plaats vinden, door eene daartoe te verzoeken commissie van twee niet belang hebbende personen, welke van de uiterlijkezoowel als van de inwendige bevinding, proces-verbaal in duplo opmaken. Een exemplaar van dat proces-verbaal wordt, door tus- schenkomst der hoofdcommissiegezonden aan den betrok ken aannemer. De commissarissen ter plaatse van eindbestemming zenden, na behoorlijke ontvangst der goederenrechtstreeks aan den aannemer terug eene voor den ontvangst geleekende expe ditie van den staat van afzending, waarop de datum van ontvangst moet worden vermelden geven de goederen tegen recu af aan de aanvragers. Ter controleering van het bepaalde bij art. 10, ten opzichte van het tijdstip van aanvang der inhoudingen.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 492