487 in ems bij ontslagpensioneeringoverlijdenen vertrek met buitenlandseh verlof. Art. 10. Betaling aan den De commissaris op elke plaats zendt voor het einde van elke maand aan den betrokken kwartiermeesteren voor zooveel betreft de officieren zonder troepen aan den dienstchef, door wien de maandelijksche betaling der tractementen plaats heeftopgaven van de overeenkom stig art. 9 op het tractement van elk officier te doene in houdingen. De maandelijksche inhoudingen nemen eene aanvang van af de maand, volgende op die, waarin de goederen door den aanvrager zijn in ontvangst genomen. De commissaris neemt na bewerkstelligde inhouding de gelden in ontvangst, en remitteert dat bedrag (maandelijks of driemaandelijks) aan de hoofdcommissie, onder overleg ging van een nominatieven staat in duplo aantoonende de bedragen welke op die wijze van elk der officieren zijn geïnd. De overmaking geschiedt middels gouvernementswissels wanneer het te remitteeren bedrag boven de 100 is, en middels postwisselswanneer dat bedrag beneden die som blijft. De hoofdcommissie geeft de stortingsbewijzen tegen re<ju af aan den betrokken aannemeren stelt hem één exemplaar xier nominatieve staren van de gedane inhoudingen ter liaud, ter bijschrijving zijner boeken. De hoofdcommissie is echter bevoegd, de stortingsbewij zen zelve te gelde te maken tot zoodanig bedrag als de aannemer aan boeten heeft verbeurdwanneer deze in ge breke of onwillig istot contante storting der verschuldigde boeten. Na aftrek dier boeten wordt hem dan het over blijvend 'saldo uitgekeerd. Art. 11. Schade en vet- Schaden of verhezen, door den aannemer te lijden ten gevolge van het overrijden, of op eenige andere wijze bui- Het aanvragen van goederen bij den aannemer blijft geheel facultatief. Nie mand is daartoe verplichten ieder kan mits voldoende aan de eischen van unifor miteit zich van het noodige voorzien waar en bij wien hij verkiest. Vraagt hij echter goederen van den aannemer, dan dient hij zich aan deze regeling de basis der geheele operatie-te onderwerpen, vermits alléén de zekerheid, van gere geld in het bezit hunner pretention te gerakenden concurrenten zal nopentegen veel lager prijzen te leveren, dan zij anders zouden doen.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 494