488 ten staat geraken der officieren om aan hunne verplichtingen te voldoen, blijven geheel voor zijne rekening. Zij geven hem geen recht van verhaal op wien ookeven min als hij eenig recht kan doen gelden op schadevergoe ding, voortvloeiende uit den aanmaak voor of verzen ding van goederen aan officieren, die intusschen overle den, ontslagen, met verlof of pensioen naaf Nederland ver trokken zijn, enz. Art. 12. Voorziening bij Wanneer de aannemer in gebreke blijft, binnen den bij ilatigbeid. J J art. 6 gestelden termijn aan eene bestelling te voldoen, wordt hem na beboeting zie art. 8 voor de af levering een termijn van uitstel gesteld. Na verstrijking van dien termijn verbeurt de aannemer, bij verzuimde ter dier zake bij art. 8 gestelde boetedie eveneens verschuldigd is voor elk daarop volgend verzuim. b?j het eventuëel nader verleend uitstel. Na eene tweede beboeting is echter de aanvrager zoowel als c. q. de hoofdcommissie gerechtigd, de bestelling te be schouwen als vervallenen zonder verdere formaliteiten over te gaan tot aanschaffing der benoodigde artikelen ten koste van den aannemer. Op het ter dier zake door hem verschuldigde is toepas selijk het bepaalde aan het slot van art. 10. Art-, 13. Borgen. Iedere aannemer moet voor de riehtige uitvoering der leveringen twee borgen stellen, ten genoege van de hoofd commissie, welke borgen zich met den aannemer, ieder in het bijzonder, zoowel als te zamen, verbinden voor het geheelonder afstand van de in rechten bekende exceptiën, van uitwinning en schuldsplitsingmitsgaders van alle andere exceptiën en weringen des rechtswelke hun als borgen te stade zouden kunnen komen. Wanneer een of beide borgen gedurende den loop van het te sluiten contract komen te overlijden, dan wek op eene andere wijze afwezig of buiten staat geraken persoonlijk voor zijne of hunne zaken te zorgen, is de betrokken aan nemer verplicht de hoofdcommissie hiervan kennis te geven, en ten diens genoegen één of twee borgen te stellenbinnen den tijd van veertien dagennadat de noodzakelijkheid der vervanging is ontstaan.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 495