489 Art. 14. Ontbinding der Waaneer de aannemer herhaalde malen nalatig blijft in de nakoming zijner verbintenis, zal het er voor worden gehouden, dat hij niet bij machte is, de overeenkomst gestand te doenen kan de ontbinding daarvan door de hoofd commissie worden gevorderd, wanneer de aannemer en de bij art. 13 genoemde borgen geen genoegen mochten nemen in eene ontbinding met onderling goedvinden, en zich niet geheel mochten onderwerpen aan de vergoeding der door die ontbinding te berokkenen schadewaaromtrent zij zich moeten verklaren bij een in rechten geldend stuk. In ieder geval wordt echter al dadelijk voor zijne reke ning en risico in de behoefte voorzien, hetzij middels onder - handsche overeenkomsthetzij middels publieke her-inschrij ving voor deze levering. Art. 15. Hoe te handelen Indien de aannemer gedurende den loop van het met bij faillissement van x i?i vi- den aannemer. hem gesloten contract in staat van iaillissement 01 KennelijK onvermogen geraakt, zijn de bij art. 13 genoemde borgen verplicht voor de behoorlijke nakoming der overeenkomst, waarvoor zij zich als borgen hebben gesteld, binnen den kortstmogelijken tijd, ten genoege van de hoofdcommissie een geschikt persooil aan te wijzen, die in de plaats van den buiten het beheer zijner goederen gestelden aannemer als zoodanig optreedt, bij gebreke waarvan, na vrachteloos gedane aanmaningzonder verdere wettelijke in morastelling de hoofdcommissie het recht heeft in de levering, voor rekening en risico der borgente doen voorzien op elke zoodanige wijze als oirbaar voorkomt. Art. 16. Hoe te handelen r, aannemer tijdens den duur van het ten deze met by ontstentenis van n den aannemer. kem gesl0ten contract overlijdt of buiten staat geraakt persoonlijk voor de richtige nakoming der verbintenis te zorgen, zijn zijne erven of rechtverkrijgenden tot de behoor lijke uitvoering der verbintenis gehoudentenzij de hoofd commissie dienaangaande, op verzoek van de erven of rechtverkrijgenden en met toestemming der borgen, anders mocht beslissendoch in geen geval worden de bij artikel 13 genoemde borgen ontslagen van hunne verbintenis als zoodanig. Evenals in elk ander geval ten deze, voor arbiters.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 496