514 men toch in dien vroegeren, thans door velen zoo hoog geroemden tijdvrij wat minder spoedig over tot het verleenen van gratie dan tegenwoordig. Ook deze tegenwerping zouden wij niet kunnen deelen. Zie hier eenige voorbeeldenwaardoor die bewering niets minder dan gestaafd wordt. v Namen en voor Graden. Korpsen. namen. Aard van het misdrijf. Vonnis. Aard van hetzelve. Datum, Gabriel flankeur. 3e bataill. Joseph. 9e afd. Dubois, hussaar. 7e regim. Francis Joseph. Romain C. C. flankeur. 4c bataill. 9e afd. Hollard, 2e luiten. 18e afd. W. T. L. BaijP. fuselier. le bataill. Verraderlijke verwonding van den sergeant-majoor Wastrik. Opzettelijke poging tot nederlaag door het afschie ten eener- pistool op den wachtmeester Deppo. Na bevorens uit hoofde zijner betoonde wederspan- nigheid tegen de gegeven kommando's van den kom- mandant van het strafpelo ton, sergeant van Vliet, een rottingslag bekomen te heb ben, aan dien sergeant een bajonetsteek in den onder buik toetebrengen. Insubordinatie en doode- lijke verwonding aan zijnen meerderen in rang, den ka pitein kommandant van Sambas, van Meerstraten. Zich te stellen aan het hoofd van een komplottot desertie in tijd van vrede, met geladen geweer, met hoog verzwarende omstan digheden. Doodstraf, uit hoofde van eeni ge verlichtende omstandigheden gecommuteerd in 10 jaren krui wagen. Strop, gecom muteerd in 10 jaren kruiwagen- straf en verval lenverklaring. Vervallen ver klaring van den militairen stand en 5 jaren krui- wagenstraf. Straf des doods, gecommuteerd in cassatie, 20 jaren gevange nisstraf en inha- biliteit tot het bekleeden eener militaire charge. Doodstraf, ge commuteerd in 10 jaren krui- wagenstraf en vervallen van den militairen stand.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 521