46 zien. Aan den Europeschen soldaat wordt voortaan boven hetgeen hij tot nog toe genoot, dagelijks 0,2 kilogram brood toegelegd tegen vermindering van zijn ration rijst met 0,05 kilogram; de brlandsche soldaat ontvangt boven zijne gewone vivres, in stede van tweemaal 's weeks 0,3 kilogram, nu dagelijks 0,25 kilogram vleesch. In afwachting der in werkingtreding van het nieuwe tarief, waren ook voor 1869 en de eerste maanden van 1870 bestendigd geworden de toelagen boven de soldijblijkens het vorig verslag tijdelijk ge noten wordende door de bezettingen in het Sintangsche en in de Pasoemahlandenzoomede de buitengewone vleeschverstrekking, bij wijze van gezondheidsmaatregel aan de inlandsche militairen op Billiton toegestaan. Ook aan de inlaudsche militaire gedetineerden te Samarang wordt sedert medio 1868, in stede van tweemaal 's weeks, dagelijks een ration vleesch verstrekt. De maatregel was noodzakelijk, vooral met het oog op de zware werkzaamheden door deze gevangenen te verrichten (algemeene corveënwaterdragen, enz.) Sterke drank. Naar aanleiding van een ter zake ontvangen adres van het hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging tot afschaffing van sterken drank, is in het laatst van 1869 een onderzoek in In- dië uitgelokt nopens het denkbeeld, om als regel vast te stellen, dat aan de uitgezonden wordende suppletie-troepen op de reis naar Indië geen sterke drank meer worde verstrekt. Dezer dagen is ge bleken, dat ter zake het gevoelen is ingewonnen van onderschei dene officieren, die transporten suppletietroepen kommandeerden, in overeenstemming met wier adviezen het denkbeeldzoowel door den legerkommandant als door de Indische regeering, wordt ontraden. Spaarkassen. Van de gelegenheid tot het op rente zetten door Europesche militairen van gelden bij 's lands kassen (Indisch Staats blad 1859, No. 36) werd, blijkens het jongst ontvangen verslag van het militair spaarfonds, bij het einde van 1867 gebruik ge maakt door 140 personen, met een gezamenlijk te goed van/19503. Gedurende 1867 werd ingelegd 9142 en teruggevorderd /'1107S. In 1S66 waren de beide laatste cijfers f 10291 en f 17402. K•ijc/svernchtingert Gedurende het jaar 1869 hadden geene expedition plaats. De

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 53