547 Patroontasch. Een olieflesehzakje0,10 Nieuw riempje voor den ruimnaald0,05 Eene trens0,04 Eene knoopje0,05 Geweerriem. Gesp vastnaaienf 0,04 1 Nieuwe tong in de gesp0,02 Nieuw riempje0,02 Aan den schoen tot kap- en zaagmes vonden wij de volgende reparatie opgegeven //Voor een nieuw achterstuk f 0,34", terwijl de geheele schoen nieuw f 0,38 kost, dit zal wel eene vergissing zijn. Laat u eens de maandelijksche reparatiestatenvan slechts eene kompagnie, voorleggen, en gij zult tot de overtuiging komen dat veelzeer veel geldveel schrijfwerk en andere arbeid door de voorgestelde bezuinigingen kunnen worden gespaard. Maar er is nog meer Bij eene vluchtige inzage der tarieven, behoorende bij het admi nistratiereglement hebben wij de overtuiging gekregendat daar op ook nog veel te schrappen valt. Zoo komt het ons overbodig voor dat aan manschappen, voor een paar dagen gewapend op transport gaande, met pedatties of andere overtuigen, tot overbrenging' van 's lands goederen of gelden, behalve marschvoeding ook nog koelies worden verstrekt. Eenige dienstchevrons houden wij voor overtollig en wel die van de Europeanen na het le en 2e en van de inlanders na het 2e en 4" verband, dewijl zij op die tijdstippen medailles ontvangen, tot aantooning hunner dienstjarenen op de kapotten kunnen ze best gemist worden. Bij den artillerie-constructie-winkel wordt uit eene goed gevulde beurs betaaldreferte aan de daggelden voor het kader en de hooge toelagen der officieren. De dag- en laboreergelden oordeelen wij, in tijd vrede, te hoog gesteld. Eij'ststoomtonnen worden bijna nergens meer gebruikt. De kleine brandspuiten en de revolvers voor militaire komman danten op de buitenposten vereischen groote nitgaven voor onder houd, terwijl ze maar een zeer twijfelachtig nut hebben. Ten slotte meenen wij, dat het tarief van -gedrukte stukken voor sommige bureaux -wel iets te gul is geraamd.

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 554