DE INDISCHE WERVING. De 12c aflevering van //Het Vaandel", jaargang 1870, bevat een opstel over de Indische werving, dat ons aanleiding heeft gegeven tot eenige beschouwingen. Deze wenschen wij hier te doen volgen; het vraagstuk, op welke wijze het best kan worden voorzien in de voortdurende voltallighouding onzer strijdmacht in deze gewesten, is van zoo hoog en zoo dadelijk belang, dat wij onze lezers wel geene versehoouing zullen behoeven te vragen voor de behandeling van dit onderwerp. De geregelde aanvulling van ons leger is altijd eenigszins met bezwaren gepaard gegaan. De ongezondheid van vele groote garni zoensplaatsen aan de kusten is bekend en doet velen vóór hunnen tijd de tol der natuur betalen. Bij menigeen is eene ongere gelde leefwijze, vooral het misbruik van sterken drank, oorzaak van een vroegtijdigen dood. De expeditiën tegen inlandsche vijanden eischen van onze zijde steeds beduidende offersvooral ten gevolge van klimaats-invloeden en vermoeienissen. De weinige middelen van uitspanniug, die, door het op de meeste plaatsen bijna volslagen gebrek aan eene met de soldaten en ouderofflcieren op dezelfde lijn staande burgermaatschappij, voor den minderen militair aanwezig zijn, doen verscheiden&n na ommekomst van hun engagement naar het vaderland terugkeeren. Anderen, speciaal zij die meer ontwik keld zijn dan het gros, of een handwerk kennen, gaan hier in het burgerleven over. De middelenom in een en ander eene gunstige verbetering te brengen, liggen voor de hand. Vermindering in het sterftecijfer

Militair Tijdschrift | 1871 | | pagina 212