VARIA. Gezondheid der troepen in Britsch-Indië. In den voorgaanden jaargang van dit tijdschrift komen eenige uit het //British Army Medical rapport 18ö8" overgenomen mededeelingen voor, die een gunstig licht werpen Op hetgeen bij onze buren in het belang van den gezondheidstoestand is en wordt verrichthoewel er tevens uit blijkt, dat ook daar nog veel te verbeteren valt. Dat in Britsch-Indië niet alles couleur de rose is, blijkt intusschen ook nog uit het ondervolgende, uit No. 598 van de //Army and Navy gazette" overgenomen, ingezonden stuk. //Eenige maanden geleden gaf ik in een plaatselijk blad eene beschrijving van de vreeselijke verwoestingen, die de cholera onder onze landslieden, civiele en militaire, in het verderfelijke klimaat van de Peshawur-vallei heeft aangericht. Na zulk eene schildering, waarvan de feiten het gouvernement niet onbekend zijn, hadden wij mogen verwachten, dat krachtige maatregelen zouden worden genomen om hendie daar gebleven zijn, te beveiligen tegen den terugkeer van die periodieke verwoes tingen, of door hen te verwijderen, of door de hygiënische verhou- diggen der plaats krachtig te verbeteren. Als de plaats zoo onge zond blijft, dan schiet er niets anders over dan ze geheel te ver laten of, ten minste, alle Europeanen gedurende de zes meest ongezonde maanden des jaars naar meer gezonde bergstreken te dirigeeren. Moeten er nog duizende slachtoffers meer vallen, vóór dat de oogen onzer bestuurders geopend wordenvóór dat hunne harten genoegzaam getroffen worden om tot handelen over te gaan P

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 126