168 Dit wapen heeft volstrekt geene waarde als sabel; het is te licht en te weinig solide, eigentlijk te fraai, en rammelt als kinderspeel goed. Hoe kan het ook anders, een beidijnsch zilveren schede, zoo dun als postpapier, met dito ringen, waaraan de koperen mousque- tons bevestigd zijn, welke wij gaarne afgeschaft zagen, omdat zeals bevestigingsmiddel luttel waarde hebben. Men kan dan ook den infanterie-ofScier op verren afstand al reeds onderscheiden van zijne collega's der andere wapensdie allen een anderen sabel dragen. De sabel der infanterie-officieren voldoet op eene receptie uitmuntend zij schittert, dat het een lust is om te zien, maar te velde is zij totaal onbruikbaar. Nog nooit zagen we een infauterie-officier op expe ditie gaan met den model-sabel, immer trokken die heeren te velde inet een sabel van solider confectie, steeds die, welke voor de andere wapens verplichtend is. Echter heeft de ondervinding geleerd, dat een dergelijke sabel voor velen te lang of te zwaar is, ten gevolge waarvan door de meesten een sabel medegenomen werd, tusschen het infanterie- en kavallerie- inodel liggende, die steeds uitmuntend voldoet en wel dienwelken de meeste officieren dragen buiten dienstwelk wapen niet te lang of te zwaar voor den infanterie-officier is. Een dergelijke sabel, flauw gebogen en geschikt om te houwen en te stootenen waarbij het gevest van handbedekking is voorzien, zooals bij de andere wapens, zouden we gaarne voor de infanterie- officieren zien ingevoerd. In Pruisen is men er reeds toe overgegaan. B. SoerabajaDecember 1871.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 175