verdienstelijk en doortastend getoond had, met de mobile kolonne naar Makasser terug, een detachement van 50 man te Panka Djene en een van 25 man te Tjamba, in de Berg-regentschappenachter latende tot geruststelling van de nog altijd bevreesde bevolking. Deze detachementen rukten echter ook spoedig daarna in, toen die vrees als geweken konde beschouwd worden. Kan men uit bovenstaand verhaal reeds duidelijk genoeg de goede verdiensten erkennenzoo van den kolonne-kommandant als van zijne hem ondergeschikte kommandanten en verdere officieren en minderen, vooral van hen wier namen genoemd werdenzoo is het deel daaruit tevens duidelijk waar te nemen, dat aan den verdienstelijken Gou verneur Bakkers en zijne controleurs Bensbach en Koks, alsook aan den braven regent van Tanralili en den gewezen regent van Boen- geroe toekomt. De verdiensten der officieren van gezondheid Sigal, Visscher, Schreuder en Noordewier, van land- en zeemacht, die gewonden en vermoeiden onder en in het vuur getrouw ter zijde stonden en verpleegden, dienen ook niet voorbij te worden gezien en het is daarom, dat ook hier nog hunne namen voorkomen, evenals van den officier van administratie der marine Kruijtdie op verzoek deel uitmaakte van de mobile kolonne, welke tegeD Saloe-Saloe zoude oprukken, en die door zijne goede zorgen in het hoofd-bivak te Passer Boelecomba getrouw in de behoeften der verder trekkende kolonne heeft willen voorzien, en zich ongemakken en ontberingen getroost heeft uit kameraadschap en echte militaire ambitie. Hoe volkomen de kolonne er in geslaagd is om den opstand te onderdrukken, is duidelijk, nu na ruim drie jaren daarna de rust in die en andere streken van dat gedeelte van het Gouver nement van Celebes en onderhoorigheden niet meer gestoord is geworden. Het is te hopendat voortaan die weldadige rust onge stoord moge blijven aangehouden. 233

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 240