Voorloopig Reglement 18 grooter zou doen zijn, aan het oordeel eener vergadering te onder werpen. Die tweede vergadering werd den 9den Juni gehouden en hoewel men ook toen nog niet veel sterker in aantal was, werd het voor- loopig reglement gearresteerd, en verder bepaald, dat eene openbare bijeenkomst zou plaats hebben in de eerste helft der maand Juli. Het goedgekeurde reglement werd met eene circulaire, die in korte trekken het doel der oprichting en de strekking der vereeniging uit een zette, nogmaals in algemeene rondlezing gezonden. Dat doel en die strekking zijn, ook zonder dat ik de circulaire bijvoeg, uit de hier volgende statuten voldoende af te leiden. der Vereeniging tot onderlinge beoefening van militaire wetenschappen opgericht te Willem, I den Mei 1871. Artikel 1. De vereeniging heeft tot doel de onderlinge beoefening van alle militaire wetenschappen, zoowel die, welke onmiddellijk het voeren van den oorlog leerenals die, welke de verpleging en administratie der legers betreffen. Art. 2. Ieder kan lid der vereeniging worden en behoeft daartoe slechts een verzoek te richten aan het bestuur. Art. 3. Tot het bestrijden der noodige kosten bij het houden van vergaderingen, en zoo mogelijk ook tot den aankoop van militaire wer ken van algemeen erkende waarde, zal door de leden eene maandelijksche contributie worden betaald van f 1,zoolang de vereeniging minder dan 20 leden telt, 0,75 met een getal van meer dan 20 en minder dan 30 leden, en 0,50 zoodra het getal leden meer dan 30 bedraagt. Art. I. De contributie wordt betaald zoowel over de maand waarin men lid wordt, als over de maand waarin men voor zijn lidmaatschap mocht bedanken. Dit laatste moet geschieden door eene schriftelijke kennisgave aan den Secretaris-thesaurier. Art. 5. De contributie wordt bij het einde der maand betaald; de wijze, waarop ze wordt geind, zal door het bestuur worden geregeld.- Hij, die twee maanden contributie ten achteren is, houdt op lid te zijn. Later weder wenschende lid te worden, betaalt hij, als entree, het dubbele der vroeger door hem niet betaalde contributie. Art. 6. Het bestuur bestaat voorloopig uit een President, een Vice- President en een Secretaristevens thesaurier. De President leidt en bestuurt de vergaderingen. Bij afwezigheid wordt hij door den Vice-President vervangen.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 25