19 Kan. ook deze niet aanwezig zijn, dan zorgt het bestuur dat vooraf aan één der leden de leiding der te houden vergadering is opgedragen. De Secretaris tevens thesaurier stelt alles te boek wat in de vergade ringen wordt besproken, en heeft de geldelijke verantwoording. Het gezamentlijke bestuur beslist en handelt in alles wat niet bij dit reglement wordt bepaald, of daarin niet van de beslissing der vergadering is afhankelijk gesteld. Art. 7. Jaarlijks in de eerste vergadering van Januari wordt een beknopt verslag gedaan van het door de vereeniging verrichtewaarbij eene rekening en verantwoording wordt gevoegd. Deze laatste wordt gesteld in handen van twee leden ter keuze van de vergaderingom te worden nagezien en, bij aceoord-bevinding of na even tueel redres, in de volgende vergadering te worden gearresteerd. Door dit arrest houdt de verantwoordelijkheid van het bestuur op. Art. 8. In de bovenbedoelde volgende vergadering wordt de gearres teerde rekening ter tafel gebracht, en treedt het bestuur af, na alvorens bij vrije keuze, met ongeteekende billettendoor een ander te zijn vervangen. Art. 9. De afgetreden bestuursleden zijn weder verkiesbaar. De keuze tot bestuurslid heeft plaats bij volstrekte meerderheid van stemmen. Mocht eene eerste vrije stemming de meerderheid niet opleveren, dan wordt eene tweede vrije stemming gehouden en wanneer ook deze vruchteloos isdan eene herstemming tussehen de beide ledendie bij de tweede vrije stemming de meeste stemmen op zich vereenigden. Hebben twee leden bij herstemming hetzelfde getal stemmen op zich vereenigd, dan zal het lot beslissen. Bij de keuze van het nieuwe bestuur zal voor ieder der leden afzon derlijk moeten gestemd worden. Art. 10. Hiemand is verplicht, eene plaats in het bestuur te aanvaarden. Men mag echter vóór de verkiezing niet in de vergadering doen blijken, of men al dan niet gezind iszich eene benoeming te doen welgevallen. Daarvan zijn uitgezonderd zijdie deel uitmaken van het aftredende bestuur, of wel wanneer er, bij eene eerste vrije keuze, stemmen op iemand mochten zijn gevallendie zoude willen bedanken, zoodat de anders verloren stemmen de tweede maal op anderen kunnen worden uitgebracht. Art. 11. Het nieuwe bestuur neemt na afloop der verkiezing onmid dellijk zitting. Archief en lcas-verantwoording worden eerst later, doch in den loop der week op het aftreden volgende, overgegeven en overgenomen. Art. 12. Minstens éénmaal 's maands wordt vergadering gehouden. De datum der vergadering zal door het bestuur worden vastgesteld en minstens achtdoch zoo mogelijk veertiendagen te voren aan de leden worden bekend gemaakt. Bij die bekendmaking zal tevens worden medegedeeld het onderwerp of de onderwerpenwaarover eene spreekbeurt zal worden vervuld.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 26