21 eene entree van 0,50; hiervan zijn uitgezonderd officieren, die niet tot het garnizoen Willem I of Banjoe-Biroe behooren, door wie geene entre'e betaald wordt. In het locaal der vergadering zal eene bus worden geplaatst tot storting der entreegelden. Art. 16. Alleen de leden der vereeniging nemen deel aan de discussiën over zaken van huishoudelijken aard. De wetenschappelijke gedachtenwisseling is echter vrij voor allenin de vergadering tegenwoordig. Art. 17. Alle aanwezigen zullen eene in de vergaderzaal nedergelegde presentielijst teekenenop die lijst zullen afzonderlijke rubrieken zijn voor leden en niet-leden. Art. 18. Alle beslissingen zullen in de vergadering worden genomen bij meerderheid van stemmenwaartoe eene hoofdelijke omvrage aan de aanwezige leden zal geschieden. Staken de stemmen, dan beslist de Voorzitter. Art. 19. Alleen in persoonlijke kwestiën, ter beoordeeling van de ver gadering zal met gesloten, doch nimmer met geteekende briefjes worden gestemd. Art. 20. Tot het vormen eener bibliotheek zal de vereeniging zoowel van leden als van niet-leden gaarne geschenken van boekwerken over militaire onderwerpen ontvangen. Ook geldelijke bijdragen, tot den aan koop zullen steeds welkom zijnen even als de boekwerken in dank door den secretaris-thesaurier worden ontvangen. Van alle ontvangen geschenken zal in de vergadering worden melding gemaakten in de notulen speciaal aanteekening daarvan worden gehouden. Slot-artikel. Dit voorloopig reglement zal als proef in werking blijven gedurende het jaar 1871. In de eerste vergadering van 1872 zal liet moeten worden herzien en dan als blijvend reglement worden vastgesteld. Mocht in den loop van dit jaar de eene of andere wijziging of bijvoe ging onmiddellijk noodig blijken, dan kan eene vergadering daartoe be sluiten, en zal in de notulen aanteekening er van gehouden worden. Van het reglement zal steeds een bijgehouden exemplaar in de verga derzaal aanwezig zijn. Door de latere oproeping nog een paar leden gewonnen hebbende, hield men in Juli de voorgenomen eerste bijeenkomstdie door ruim dertig personen, zoowel leden als niet-leden, werd bijgewoond. De President gaf verslag van de wording der vereeniging. Daarna droeg hij het voorzitterschap aan den Vice-President over, en hield als eerste spreker de ondervolgende rede

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 28