285 van toezicht naar elders heeft deze commissie het recht, zelve eene keuze ter aanvulling te doen. De kwartiermeesters in elk garnizoen worden uitgenoodigdcommissarissen van het fonds te worden. Art. 5. Door de commissie van toezicht en den administrateur wordt een reglement vastgesteld, bepalende de wederzijdsche ver plichtingen vaii beide partijen. Art. 6. De commissie van toezicht stelt de regels vast, waar naar de betaling zal geschieden van de artikelen, uit het fonds gekocht. De commissarissen op elke garnizoensplaats belasten zich met de inhoudingen op het tractement der debiteuren. Art. 7. De commissie van toezicht bepaaltin overleg met den administrateur, den prijs waarvoor de artikelen geleverd zullen wor den. Deze zal zoodanig worden gesteld, dat, behalve een billijk administratielooneene kleine winst voor het fonds wordt gemaakt die strekken zal tot kapitaalvorming van liet fonds en aflossing van' de schuld aan den administrateur. Het einddoel is het scheppen van een kapitaalwaardoor 'het fonds ten slotte geheel zelfstandig wordt. Jienige statistiek gegevens omtrent het Europeesch gedeelte des legers. Gedurende het jaar 1871 zijn in 't geheel uit Nederland aangekomen 1101 militairen waarvan Infanteriegegradueerden 125 soldaten 717 Kavalleriegegradueerden 1 kavalleristen 92 Artilleriegegradueerden 26 kanonniers 109 Geniegegradueerden 1 mineurs 30 Naar den landaard kunnen zijn verdeeld worden als volgt 1017 Nederlanders, 12 Belgen 3 Luxemburgers, 25 Pruisen, 7 uit de overige Noordduitsche Staten, 4 Beijeren, 4 Wurtembergers,

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 292