312 is n. Oostwaarts. Een aanvoerder moet altijd georiënteerd zijn. in het bosch, hebbende echter bet gezicht op beide dubbele posten. Omstreeks 9 uur was de hiervoren om schreven positie ingenomen, en werd de dubbele post No. 2 tegen 9^ uur door de spits des vijands aangevallen en terugge worpen. Te gelijker tijd drong eene vijandelijke sectie door het boscb en greep mijn rech tervleugel aan. Door dezen dubbelen aanval werd ik gedwongen, mijne stelling te verlaten. Ik trok derhalve nagenoeg 100 passen te rug en bleef bier met eene sectie mij ner patrouille onder den korporaal tot rugdekking; terwijl ik den sergeant Z. last gaf met de andere sectie mijn linker vleugel te dekken, en zoo lang mogelijk stand te houden, daar bet mij bleek, dat de vijand ook van die zijde met twee sectiën naderde. De sergeant Z. plaatste zijne manschap pen en tirailleur bij bet grasveld noord waarts van den molenen onderhield uit zijne gedekte stelling een werkzaam vuur op den over het open grasveld na derenden vijand. Hij moest echter spoe dig op den molen retireeren, daar de vij and een poging deed, om zijne linkerflank om te trekken, waardoor hij aan een kruis vuur blootgesteld zou worden. Bij den molen gelukte het hem echter, weder eene goede stelling te nemen. Omstreeks 9| uur deed de vijand een gelijktijdigen aanval op' de sectie van den sergeant Z. en op diewelke noordwaarts van den molen positie genomen haddoch moest beide pogingen opgeven en spoe dig terugtrekken, daar ons, uit de ge dekte stelling goed onderhouden, vuur hem te veel afbreuk had gedaan. Ik deed daarop onmiddellijk den vijand door mijne tirailleurs vervolgen, waarna ik gelegenheid vond, beide sectiën hare vroegere stelling weder te doen innemen. Om 9 uur 40 minuten ontving ik van onzen fourier het bericht, dat de eerste wagen met fourage op weg was naar C.;

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 319