ook de algemeene order van 1859 N°. 33 3, en hetzelfde be ginsel is aangenomen bij algemeene order van 1871 N°. 99. Wij kunnen dit niet geheel en al beamenen zullen hieronder onze bedenkingen mededeelen. Bij algemeene order van 1836 N». 14 1later nog in herin nering gebracht bij algemeene order van 1849 N». 5 9, was bovendien eene trapsgewijze opvolging van straffen voorgeschreven deze opvolging is, bij de reeds genoemde algemeene order van 1871 No. 99, vervallen verklaard. Te recht zegt de Legerkommandant //dat de vroegere bepalingen meermalen aanleiding gavendatbij het disciplinair bestraffen van militairen, de aard der overtreding, alsmede de verzwarende omstandighedendie er mede gepaard gingen, buiten beschouwing werden gelaten en daardoor, in strijd met art. 53 van het R. v. K.eene te lichte straf werd opgelegd." Deze order geldt voor terugstelling tot soldaat voor gegradueer den, keursoldaten, infanteristen 1 kl., kanonniers en sappeurs 1 kl., en voor plaatsing in de 2<le klasse van discipline voor de andere militairen. Wijders werd bij algemeene order van 1849 No. 9 4den korps chefs en militaire kommandanten nadrukkelijk aanbevolenzich zorgvuldig te onthouden, van de afdoening en correctie van zaken, welke uit haren aard niet volgens het Regl. v. Krijgst.maar vol gens het Crimineel Wetboek moeten worden bestraft. Ten einde aan al de opgenoemde eischen en voorschriften naar behooren te kunnen voldoen, is het noodig, dat in elk kampement of binnen elke sterkte, verschillende en daarvoor bepaald ingerichte localen bestaan voor de met cachot, provoost of politie-kamer ge straften dewijl anders tusschen de onderscheiden soorten van straffen feitelijk geen verschil bestaat. Dat hierop nog wel wat is af te dingen, zullen wij later aan- toonen. Gaan wij nu over tot bespreking van de doelmatigheid der voor geschreven straffen. Art. 29. Voor onder-officieren en die met dezelve gelijk staan. a. Tijdelijke degradatie. (Afgeschaft, gelijk we reeds hebben aangehaald, bij a. o. 1843 No. 5 1, blijft dus buiten verdere beschouwing.) 328

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 335