wijzen hebben dan de gewone Inlandsche soldaten, voor wie gelijk we later zullen aantoonen deze straf ondoelmatig is. d. De politie-kamer, ten hoogste gedurende veertien dagen. Deze straf is een goede overgang, of liever een goed rustpunt tusscheu de lichtere en de zware straffen een gegradueerde, hiermede gestraft wordende, ziet, dat hem de zwaarste straffen voor den boeg staan; betert hij zich nu nog, komt hij nu tot inkeer, dan is hij gered en het doelwaarvoor de correctie is opgelegdbereikt. Noodzakelijk oordeelen wij het nogtansdat de gegradueerde nimmer met zijne inférieuren in hetzelfde locaal worde opgesloten; meermalen is zulks echter uit gebrek aan localiteit het geval en wij zouden het alsdan doelmatiger vinden, vooral den onder-officier, in stede van politie-kamer, de straf van //kamer-arrest" op te leggen. e. Enkel arrest in hunne kamer, ten hoogste voor drie weken. Doelmatig! Met dien verstande echter, dat wij den tijd van duur te lang vinden. In de meeste gevallen zal het den gestraften onder-officier of korporaal niet mogelijk zijn drie weken achter één in zijne kamer te blijvendienst alléén uitgezonderdhet on vermijdelijke gevolg hiervan zal zijn, dat hij zijn arrest zal violeeren en daardoor dus blootstaan aan nog zwaardere bestraffing. Aan een der hoofdvereischten//Leiden tot verminderiü£r van misdrijven" voldoet die correctie dierhalve niet, als het maximum zóó blijft. Men moet en mag niet uitgaan van het idéédat er in den regel zoo nauw niet op gelet wordtof de met kamer-arrest gestrafte ook in zijne kamer blijftwant dan beteekent het strafopleggen ook nietsen doet zelfs meer kwaad dan goed. Nog eene bedenking hebben we tegen deze straf, nl. voor zoo verre de korporaals betreftdezenofschoon met de onder-officieren ten opzichte van het straf-opleggen gelijk gesteld, ondergaan bedoelde straf in de meeste garnizoenen op eene andere wijze dan de onder officieren bij hen is het meer//kazerne-arrest", omdat ze veelal niet in afzonderlijke kamers logeeren. Voor hen zouden we daarom die correctie willen afschaffen. Acht dagen kamer-arrest, als maximum van de onder-officieren, achten wij, op grond van het boven aangevoerde, doelmatiger. 332 O J

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 339