333 Het kwartier-arrest ten hoogste gedurende eene maand. Dit maximum is o. i.om dezelfde reden als hierboven bij het //kamer-arrest" is opgegevente lang gesteldde gevolgen zullen hoogstwaarschijnlijk dezelfde zijn; daarom willen wij het maximum met de helft verminderen, met wat meer strenge bepalingen dan nu in den regel in toepassing zijnom het uitgaan te belettenhij die zijn arrest violeerde, moest dan ook zwaar gestraft worden. g. Stads-arrestgedurende twee maanden. Wordt, voor[zoo verre^ ons bekend is in Indië niet opgelegd en is trouwens ook geheel ondoelmatig, om reden, hierboven aangegeven. Yoor de Inlandsche gegradueerden gelden ook ook onze redenee ringen over de straffen sub. d. e. f. en g. Art. 30. Voor soldatentamboers en hoornblazers. a. Het cachot of gat gedurende vier dagen te water en te brood, of gedurende acht dagenom den anderen dag te water en te brood, en daarbij gesloten in de boeien met gelijke tusschenpoozingen. Deze straf vinden wij doelmatigmits met cellulaire opsluitingen dan alleen nog voor de Europeanen; ze is voor hen eene laatste, ernstige waarschuwing en moet daarom uiterst streng zijn, de ge strafte heeft door die waarschuwing de 2° klasse en de rotting in het verschiet! We wenschen daarom den soldaat nooit meer dan tweemalen met //cachot" gestraft te zienmaakt hij zich daarna we der aan een zwaar vergrijp schuldig, dan behoort hij in den stren- geren straf-cursus te worden geplaatst. Bij hen zal //dronkenschap" in den regel de straf-reden uitmaken, ze verdienen geene conside ratie Yoor inlanders oordeelen wij deze straf ondoelmatig, op grond onzer beschouwingen over //provoost-straf," hieronder mede te deelen. Europeanen en inlanders zouden wij echter niet willen sluiten, het //sluiten in de boeien" geeft o. i. eenig denkbeeld van temmen, alsof men met wilde dieren te doen heeft. Beter achten wij 't, zoo het locaal, waarin de straf werd ondergaan, ook aan den naam

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 340