350 is, volgens onze meening, niet volledig genoeg, en zal ook weer aanleiding geven tot verschillende opvattingen. Wij houden het er voor, dat eenigen den man, bij terugkomst van detentie, zullen beschouwen als op nieuw in de 2iie kl. geplaatst, zonder notitie te nemen van den tijd, hierin doorgebracht vóór hij veroordeeld werd; b. v. een militair, voor de 2de maal in de 2de kl. geplaatst en veroordeeld als hij reeds 3 maanden hierin zal hebben doorgebrachtzalvolgens die redeneeringbij terugkomst den straf- cursus op nieuw de volle zes maanden moeten doorloopen. Anderen zullen de maanden, vóór de veroordeeling in de 2ie kl. doorgebracht, in rekening brengen. Zoo zal het ook zijn, wanneer de man reeds op proeftijd is gesteld. Eenigen zullen zeggen dat het eerste gedeelte der plaatsing in de 2lle kl. reeds is doorloopen, en stellen alzoo den man, bijterug komst eenvoudig op nieuw in den proeftijd, ze doen dan letterlijk zooals is voorgeschreven d. i. ze plaatsen den man in de positie, waarin hij verkeerde bij het verlaten van zijn korpsdie opvatting is zeer rationeel. Ook zullen er misschien korps-kommandanten zijndie de maan den in den proeftijd doorgebracht, in rekening brengen. Is de man teruggeplaatst in den strengeren straf-carsus voor twee maanden, dan zullen de inzichten ook verschillende zijn. De een zal hem, bij terugkomst, die twee maanden op nieuw doen doorloopen -+- proeftijd. De ander de rest van deze twee maanden proeftijd. Een derde zal hem beschouwen als in de 2de kl. v. Mil. disc, ge- plaatstis de man dusbij zijne veroordeeling voor de 2ie maal in den straf-cursus, dan op nieuw 6 maanden, met inbegrip van proeftijd. Wij gelooven hiermede genoegzaam te hebben aangetoond, dat ook deze aanschrijving van het legerbestuur een ruim veld oplevert om verschillende toepassingen te doen ontstaan, en o. i. zelfs oor zaak zal kunnen zijn van//ongelijke rechtsbedeeling"; niet alleen bij de verschillende korpsen, maar zelfs bij hetzelfde korps. Om één voorbeeld op te noemen: Bij een korps, waarvan de chef den man na terugkeer uit de tentie den geheelen straf-cursus, met inbegrip van proeftijd, doet door loopen, zijn twee soldaten, die eene veroordeeling ondergaan, de een is voor de lstede ander voor de 3de maal in de 2de kl.No. heeft hierin slechts ééne maand doorgebracht; No. 2 is reeds sedert eene maand op proeftijd gesteld.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 357