353 Verder werd bij a. o. v. 1854 No. 6, voorgeschreven, dat de sappeur lste klasse niet dadelijk in de 2de klasse v. mil. disc, kan worden geplaatst, hij moet vooraf tot sappeur 2de klasse worden teruggesteld, arbeidt dan zonder genot van werkgeld, om eerst daarna, bij voortdurend wangedrag, in den strengeren straf-cursus over te gaan. Bij a. o. v. 1871 No. 18 wordt nog gezegd, dat genie-werk lieden in de 2de klasse v. mil. disc, geplaatst, geen werkgeld zullen genieten. Ook over dit alles zwijgt het Reglement van Krijgstucht. Nog één punt van gewicht valt er te besprekennamelijkde berekening van den dienstijd der in de 2de klasse v. mil. disc, ge plaatste militairen. a. Ter verkrijging van de Medaille voor Trouwen dienst. Bij a. o. v. 1839 No. 2 21 werd, zooals we reeds zeiden, aangenomen, dat de plaatsing in de 2de klasse moest worden beschouwd als eene werkelijke degradatie, en, dat de militairen, daarin geplaatst, geen aanspraak konden maken op de Medaille van Trouwen dienst, dan na op nieuw de daartoe vereischte 12 of 24 jareu dienst te hebben gepresteerd, te rekenen van het tijdstip dat zij uit de 2de kl. zullen zijn ontslagen; een man alzoo, die in het 5de jaar van zijn eerste engagement in de 2dc klasse wordt geplaatst, moet, na uit den straf-cursus te zijn ontslagen, op nieuw 12 jaren dienen, alvorens de Medaille te kunnen erlangen. Wederom eene nieuwe straf, in het R. v. K. onbekend, deze is alzoo de vierde correctie. Alg. ord. v. 1861 No. 19 sub 5 schrijft wijders voor: »de Medaille wordt tijdelijk ontnomen aan militairen, die in ee- nigen straf-cursus, hoe ook genaamd, worden geplaatst, en zal weder aan den betrokken persoon worden teruggevenzoodra hijwegens verbeterd gedrag, of eindiging van straftijd, bij de gewone klasse van militairen terugkeert." Op nieuw eene andere straf, die wij echter ten volle goedkeuren. b. Berekening ter verkrijging van paspoort of pensioen. Algemeen is aangenomen, dat de tijd, in de 2de klasse door gebracht, niet als diensttijd moet worden beschouwd, 't kan dus gebeuren, of liever: 't gebeurt dikwijls, dat een man, gedurende

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 360