365 3e maand rietslagen ontvangt, moet nu op nieuw die 3 maanden beginnen te doorloopen, en hij, die in 't begin dezer plaatsing hier mede gestraft wordtzal misschien slechts eenige dagen langer in de 2° klasse moeten doorbrengen; dit kunnen wij niet rationeel noemen beiden hebben wellicht denzelfden misslag begaan en ont vangen ongelijke bestraffiingWij zouden nog meer voorbeelden kunnen aanhalen. Onzen maatregel volgende, zou er o. i. meteen een wenschelijk einde worden gemaakt aan de verschillende opvattingen en toepassingen, Overbodig zal het voorzeker zijn, nog méér aan te voeren, om te bewijzen, hoe hoogst noodig vaste, wettelijke voorschriften zijn, betreffende 1. Plaatsing in de 2e klasse van militaire discipline; (de meer besproken A. O. v. 1S71 No. 124 heeft eerst kortelings dienaan gaande iets voorgeschreven, en is zulks reeds door ons aangetoond.) 2. Op proeftijd stellen. 3. Terugstelling in den strengeren straf-cursus. 4. Het daaruit op nieuw op proeftijd stellen. 5. Het ontslaan uit de 2de klasse. 6. Plet opzenden naar Klatten. Dienaangaande bevat bovengenoemde Alg. order ook iets, ze zegt namelijk: dat, ten opzichte hiervan, in denzelfden geest moet wor den gehandeld, als bij plaatsing in de 2d« klasse, en daartoe dus eerst eene voordracht worden gedaanna bestraffing der laatste overtreding. 7. Hoe er moet gehandeld worden, bij terugkeer van detentie. 8. Plet verwijderen uit de gelederen, en vooral 9. Hoe de plaatsing in de 2de kl. van Mil. disc, moet worden ondergaan. Gaarne hadden we gezien, dat meer genoemde A. O. No. 124 v. 1871 hieromtrent iets bepaalds had voorgeschreven. Het is steeds te verwonderen geweest, dat zich, tengevolge der verkeerde en uiteenloopende opvattingen omtrent de plaatsing in de 2de kl. v. Mil. disc.niet tal van reclames heeft voorgedaan zulks is zeker alleen toe te schrijven aau de onbekendheid der sol daten met den inhoud van het Eegl. v. K. Hetzelfde is het geval met reclames over a. het voortdurend arrest houden;

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 372