435 worden, want de mitrailleuse is niet gemaakt om op korte afstanden te werken, en zijn schot is alleen door de vereeniging van ver scheidene stukken krachtig. De plaats der mitraiileuse-batterijen is vóór de infanterie en achter de tirailleurs. Onder haar vuur rukt de infanterie vooruit, die niet moet vreezen zich voorwaarts van de standplaats der batterijen te bewegendaar dezein verband met hare domineerende positiehaar projectielen over de hoofden der eigen troepen naar den vijand af zendt. Op 1800m. vurende, is de hoogste verheffing der baan meer dan 60ln- In een vuurgevecht van de mitrailleuse tegen veldgeschut schijnt het voordeel aan het schrootkauon te zijn, indien het hierbij gelukt is het schot te regelenvóór dat zulks door den met veld- geschut gewapenden vijand is geschied. Het regelen van het schot is, in den regel, meer tijdroovend voor het veldkanon dan voor de mitrailleuse, wanneer hierbij de hiervoren omschreven regel van progressieve elevatiën gevolgd wordt. Het '/reglement provisoire et instruction sur 1e service de la mitrailleuse" voegt aan deze beschouwing de volgende woorden toe: "Le commandant de la batterie ne devra done pas craindre d'accep- ter la lutte. II ouvrira son feu sans perdre de temps, par un feu progressif, et, si les points de chute des projectiles ennemis se rapprochent de l'emplacement qu'il occupe, il ne devra pas hésiter a changer de positionen se rapprochant de l'ennemi par une rnarche oblique; il rouvrira le feu avec la hausse qui résultera des indications recueillies dans le premier tir et modifiées par la distance dont il s'est dóplacé; par ces changements de position il obligera l'ennemi a régler sa hausse a chaque station, et pourra, pendant le temps qu'il y mettra, lui faire éprouver de grandes pertes." Het wordt gezien, dat men geene rekening schijnt te houden van de weerloosheid der batterij bij hare verplaatsing en van de kansen, die zij loopt, om, bij het nemen van andere positiën, door het vijandelijk vüur getroffen te worden. Eene ontleding van de hierboven genoemde voorschriften achter wege latendekan gezegd wordendat men in Frankrijk met de mitrailleuse zeer ingenomen wasdoch men erkendedat dit wapen in vele gevallen niet goed werd aangewendhetgeen niet te verwon deren is, daar vóór het uitbreken van den krijg de inrichting van het schrootkauon stipt geheim werd gehoudenen de meeste batte- rijkommandanten en officieren eerst bij het openen der vijandelijk heden deze nieuwe wapensoort leerden kennen. Sommige Fransche O O

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 442