MET ZWEEDSCHE LEGER. De Eranschen beginnen sinds den jongsten oorlog eenigszins te begrijpen, dat zij de wijsheid niet uitsluitend in pacht hebben en van andere volken iets leeren kunnen. Ook de officieren hebben dit ingezien en beginnen sedert eenige maanden buitenlandsche tijdschrift-artikelen te vertalen. Daaraan danken gedeeltelijk de Mélanges militaires, uitgegeven bij Charles Tanera, te Parijs, den opgang, dien zij maken. In No. II vindt men eene studie, getiteld: Organisation (le Var- mee suédoise. Projet de réformeen overgenomen uit de Oester- reichische Militcirische Zeitschrijt. Ik zal daaraan een en ander ontleeuen. De inrichting van het Zweedsche leger is de zonderlingste in geheel Europa en waarlijk eenig in hare soort. Het Zweedsche leger bestaat uit drie soorten van bestanddeelenle De Varfvade. 2e de Indelta3e de JBevdring. lc De Varfvade vormt het eigenlijk gezegde leger. Zij wordt, gelijk haar naam aanduidt, gewonnen door werving van vrijwilligers in het land. De duur der verbintenis is ten minste zes jaren. Daar de getalsterkte zeer zwak is en men den vrijwilligers vele en belangrijke voordeelen aanbiedt, ondervindt men geene moeielijkhe- den in het voltallig houden. Over het algemeen is de lust om er bij te dienen groot. De vrijwilligers worden onderhouden, gehuis vest, gevoed en uitgerust op staatskosten. Samenstelling: Garde- infanterie en jagers: drie regimenten of 22 kompagnieën, elk van 100 man en 4 officieren. Gar de-cavalerie en linie-huzaren: 2 regi-

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 494