489 kosten voor zijne kleeding en uitrusting worden gemeenschappelijk gedragen door den staat en de bewoners van de Eotein dezen zin dat de staat de groote equipementsstukken, de wapenen en, te velde, de soldij verstrekt; het kleine equipement- wordt vernieuwd ten laste van de hem mans. Bij afwezigheid van den soldaat moet de Eote zorgen voor zijn Torp en zijn gezinen na zijiv dood zijne weduwe en weezen on derhouden. De soldaat is daarvoor geen dienst schuldig aan de Eote, maar het gouvernement kan hem bezigen voor werken van openbaar nut, waarvoor hij buitengewone soldij trekt. Het Göta-kanaal, van zoo veel belang voor de binnenlandsche scheepvaart in Zweden, de ves ting Karlsborg, de verbetering van de bestaande wegen en de aan leg van nieuwe zijn voor een groot deel te danken aan de soldaten der Indelta. De distrikten, verdeeld in ïorp's en Bostiille's, vormen de af- deelingen of afbakeningen van het regiment. De staf is in het middelpunt; de officieren worden ingedeeld in de kantonnementen en waken voor het behoorlijke onderhoud van de wapenen en klee ding. Elk jaar hebben er oefeningen plaats, die ten minste vier weken duren. De plaats, bestemd voor de bewegingen van elk re giment of kompagnie, is nauwkeurig bepaald. Gedurende het tijd perk der oefeningen worden de troepen onderhouden door de Eote's. Zij kosten den staat weinig en kuunen de vergelijking doorstaan met de schoonste in Europa. De ruiterij der Indelta heeft geene ïorp's. De eigenaars van één of meer Eusting-hemmans (dit zijn de aanzienlijkste en zwaarst belaste hemmans) moeten een' ruiter en zijn paard leveren, en ze vervangen zoo zij komen te ontbreken. De officieren ontvangen eene vergoeding voor den aankoop van hunne paarden. Karei XI gaf het grootste gedeelte van de Kroongoederen voor liet onderhoud van het leger. De gronden werden verdeeld en ieder officier van de land- en zeemacht ontving er een terrein, in evenre digheid tot zijn' rang, met de verplichting zich daar te vestigen. Dit terrein kreeg den naam van Bostiille (woonhuis). De huizen werden opgericht voor rekening van het gouvernement. Sinds 1830 Zou men in Indië dat voorbeeldreeds vóór dertig jaren geprezen door Michel Chevalier, niet kunnen navolgen, al ware 't slechts bij deu aanleg van stra tegische spoorwegen P Fr.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 496