500 Men neme niet meer de volle soldij in ontvangst, maar alleend vaste inleg, zooals in de onderofficiers menage-rekening. Het be palen der hoegrootheid van de som, die door ieder man per dag ii de menage wordt ingelegd, en, des vereischt, het brengen van wij ziging in dat bedrag, kan aan de korps- of detachements-komman danten worden overgelaten. Daar verder het hoofd der rekening, de ontvangsten, feitelijl eerst na liet einde der 5 dagen wordt ingeschreven, neme mei alleen de volle inleg in ontvangst voor de manschappen, die volk vijf dagen in de menage zijn geweest. Voor de manschappen, dii in den loop der vijf dagen in de menage zijn gekomen of er uil gegaanneme men slechts zooveel dagen in ontvangst als ze in dl menage zijn geweest. Door de rekening op die wijze in te richten vervalt: 1. Het teruggeven van] soldij aan den sergeant-majoor in dei loop der vijf dagen. 2. Het uitbetalen van een vast zakgeldop zich zelf eene on- onbillijkheid. 3. De gedeeltelijke deeling, of voor inlanders het vaste zakgeld, op den laatsten dag. 4. De dikwijls ingewikkelde berekening der provoostgelden. Im mers men heeft nu als provoostgeld eenvoudig in ontvangst tt nemen de soldij, verminderd met den inleg en het provoost-zakgeld. Kedong Kebo, Augustus 1872. V. D. L. Kampeeren van troepen. Er zijn menschen die aan vesting-mank lijden, maar anderen daarentegen zijn met castromanieeene andere ziektebehebt. Wat castromanie is, zal door het volgende duidelijk worden. Werkt, opdat gij niet in verzoeking komtis de titel van eene bijdrage tot de varia van de lidc aflevering van den vorigen jaar gang van dit tijdschrift. nElk leger," zegt de schrijver, //wordt gedemoraliseerd in tijd van vrede, als er geen groote gebeurtenissen voor de deur staal of op anderen weg bezigheid wordt gezocht. //Ook het Indische leger wordt gedemoraliseerd. Bij sommigt officieren bestaat eene laakbare onverschilligheid. Verlegen met hun arbeidsvermogen, met de kracht hunner beste levensjaren, voelen z«

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 507