515 Men ach te deze taak van de kavallerie, verkennen en waarschuwen, vooral niet gering, als niet beantwoordende aan hare ridderlijke be slemming. Wie de oorlog van 1870, zij het ook zeer oppervlakkig, bestudeerd heeft, weet, welke onschatbare diensten de Pruisische kavallerie, maar vooral de lichte kavallerieheeft bewezen. Napoleon III noemde haar //un rideau impenetrable, qui cacha complétement tous les mouvetnents de l'armée a Pennend." De Franscheu, in hun eigen land opereerende, konden zelden te weten komenwaarheen de Pruisen gingen of van waar zij kwamen. Door de kavallerie wer den de bewegingen van de Duitsche troepen zóó goed verborgen gehouden, dat de Franschen, ondanks al hunne pogingen, zelden wisten, waar zich de vijandelijke hoofdmacht bevond en de hoofd aanval te wachten was. De vermaarde charges van Seidhtz en Ziethenvan Lasalle en de Fransche kurassiers bij Wörth of de Pruisische dragonders bij Mars-la-Tour mogen door de uitmuntende bewapening der infanterie minder en minder voorkomen, de oorlogen van 1866 en 1870 heb ben overtuigend bewezen, dat kavallerie, zelfs in bergachtige landen, een onmisbaar wapen is. Eene kompagnie infanterie, 200 man, kan tot soutien van de vooruitgeschoven kavallerie dienen; zij kan spoedig genoeg uitwijken, wanneer de kavallerie wordt teruggeworpen, en zij is bovendien voldoende om eene vervolging van de vijandelijke kavallerie tegen te gaan. Daartoe bezit de kompagnie als tweede taktische eenheid het ver mogen. (f) Merkt men hierbij op, dat kavallerie in een défilé door infanterie licht tot staan wordt gebracht, dan ziet men daaruit, dat die kompagnie infanterie ook noodig is, om de vijandelijke infanterie te verdrijven. Den hoofdtroep der infanterie moet men nimmer op korten af stand van de kavallerie der voorhoede laten volgen, want wanneer de kavallerie werd teruggedreven, dan zoude de infanterie onmoge lijk spoedig genoeg uit den weg kunnen gaan, door de kavallerie onder den voet worden gereden en hierdoor eene algemeene verwar ring ontstaan. Het vooruitzenden van een voortroep is dus in bergachtige streken Annenkoff. La guerre de 1870. Rémarques et reflexions dun oflicier Russe. oSpectateur Militaire" 1872. (f) Zie: Considerations of tlie tactical unity of infantry. Colburn s United service magazine, Juni 1872, en Ueber die taktische Organisation der Compagnie. Oester-^ reicliisclie Militarische Zeitschrift, Juni 1872.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 522