Samenstelling, aanvulling, ziekte- en stekttecijeers. STATISTIEK VAK HET LEG-EE. Ten vervolge op de statistieke gegevens, opgenomen op blz. 28 en vlg. van den tweeden jaargang van dit tijdschrift, mogen de hieronder volgende uittreksels dienen uit het door den minister van koloniën aan de tweede kamer der Staten-Generaal ingezonden //koloniaal ver slag van 1871." Samenstelling. Zooals ten vorigen jare werd vermeld, bestond onder ultimo December 1869 een incompleet van 39 officieren en manschappen, dit laatste het gevolg van een overcompleet van 616 Europeanen en een incompleet van 100 Afrikanen en 134 inlanders. Bij het eind van 1870 was, hoofdzakelijk ten gevolge van het in werking treden der in 't vorig verslag reeds besproken nieuwe for matie der genie, mineurs en sapeurs (voortaan eenvoudig te noemen //wapen der genie"), en der militaire administratie, het aantal vacante officiers-plaatsen gestegen tot 69, en daarentegen het overcompleet aan Europesche onderofficieren en manschappen, in verband met geringere verliezen, inzonderheid deor mindere sterfte, aangegroeid tot 695 man. Yoorts was het incompleet aan Afrikanen en inlanders voor de eersten verminderd tot 24 manterwijl het voor de laatsten, als gevolg eener vermindering in de formatie der inlanderswas ver- anderd in een overcompleet van 4 man. In 't geheel wees alzoo de aanwezige sterkte onder ultimo 1S70 een incompleet aan van 69 offi cieren en een overcompleet van 675 onderofficieren en manschappen.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 54