De wenschelijkheidook in het belang der militaire waarde van het leger, eener intrekking van kleine militaire posten, inzonderheid in de buitenbezittingen, of eener meerdere concentratie der troepen macht aldaar, wordt niet uit het oog verloren. Op een drietal plaatsen, waar sedert korteren of langeren tijd, om bijzondere redenen, tijdelijke bezettingen aanwezig waren (ter hoofd plaats Tagal, te Tandjong-Balei in Assahan en te Tandjong in de Lampongsche districten) zijn de betrokken detachementen ingerukt en naar hunne corpsen teruggekeerd. Door de te Willem I en te Banjoe-Biroe volbrachte herstellingen aan de gebouwen, die door de aardbeving van 1865 beschadigd en ongeschikt voor logies geworden waren, en de stichting van eenige nieuwe gebouwen werd het mogelijkde veldbataillons in de militaire afdeeling op Java beter en doelmatiger te legeren, waardoor ook gelegenheid ontstond eene Europeesche en eene inlandsche kompagnie infanterie, die wegens gemis aan logies tijdelijk ontbonden waren, weder samen te stellen. Als een uitvloeisel hiervan werd het nog tijdelijk bezette Bojolali weder ontruimd. De verschillende troepen bewegingen waren op 1 Februari j.l. afgeloopen. Aanvulling en verliezen. Gedurende het jaar 1870 werden bij het Indische leger in de sterkte gebracht, als zijnde in Nederland benoemd, 33 officieren (waarvan 13 van de infanterie); terwijl in Indië 51 onderofficieren tot officier werden bevorderd, waarvan 42 van de onderofficiersschool te Meester-Cornelis en 2 van de artil- lerieschool te Weltevreden. Overplaatsingen van het Nederlandsche bij het Indische leger of omgekeerd bepaalden zich tot zeer enkele bijzondere gevallen. De tacheeringen over en weder vonden niet plaats, in afwachting eener ophanden zijnde nadere regeling dezer aangelegenheid, (f) Slechts werd 1 officier van gezondheid der 3e klasse van het leger hier te lande voor den tijd van vijf jaren naar Indie gedetacheerd. Overigens werden eenige in Juli 1870 voor den Indischen dienst benoemde 2e luitenants der infanterie, voor zoolang zij in afwachting van hun vertrek als medegeleiders van detachementen supplétietroe- 48 Onlangs zijn voorstellen ontvangen betreffende eene in dien zin ontworpen nieuwe troepenindeeling in Palenibang en Benkoelen, tevens beoogende eene vereeniging van het militair gezag in beide gewesten. (f) Die regeling heeft sedert plaats gehad (zie Alg. Order No. 127 van 1871). Red.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 55