50 Maatregelen zijn daarom beraamd, om te trachten, op duurzame wijs in de behoefte te voorzienin de eerste plaats door het niet meer aanstellen van officiereu van gezondheid der 3de klasse en het dadelijk tot officier van gezondheid der 2do klasse benoemen, zoo wel van militaire geneeskundige studentenna volbrachte opleiding te Amsterdam, als van civile personen die het radicaal van arts bezittenen in de tweede plaats door het niet meer vorderen van het examen, tot hiertoe vereischt voor bevordering tot officier van gezondheid lste klasse, maar het enkel behouden in Indië van een practisch genees- en heelkundig examen. Yerder is tot verbetering van het vooruitzicht op bevordering de formatie der lste klasse met 12 officieren vermeerderd, tegen gelijke vermindering van het aantal der 2de klasse. En eindelijk bepaalt het betrekkelijk koninklijk besluit van 1 Juli 1871, !No. 13, dat de te genwoordige officieren van gezondheid der 3de klasse onmiddellijk tot de 2de klasse worden bevorderdwanneer zij voldoen aan het examen voor dien rang; terwijl vreemdelingen, die voor eene benoeming wen- schen in aanmerking te komen moeten overleggen een bewijsdat zij in hun vaderland aan het staatsexamen hebben voldaan, en bo vendien afleggen het examen, tot hiertoe gevorderd voor den rang van officier van gezondheid der 2de klasse. Ditzelfde examen zal voortaan ook gevorderd worden van geneeskundigendie het radicaal vau arts niet bezitten, voor zoolang met dezer benoeming in 't be lang der voltalligheid van het militair-geneeskundig personeel nog zal moeten worden voortgegaan. Aan de voorgenomen opleiding van kweekelingen, voor rekening van het departement van koloniënbestemd voor paardenarts bij het leger in Indië, is in 't laatst van 1870 door de plaatsing van twee jongelingen aan 's Bijks veeartsenijschool te Utrecht een begin van uitvoering gegeven. Met betrekking tot de aanvulling van onderofficieren eft man schappen over 1870 kan de navolgende statistiek worden medege deeld SuppletieEuropeanen Afrikanen Nederlanders Vreemdelingen 792 514 89 Te zamen1395

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 57