583 volk bezet waren; patrouilles kruisten dagelijks van Margasari naar Marabahan en omgekeerd. Ook waren alle toegangen aan de Baritorivier, naar de zijde van Marabahan, met gewapende en door eenige militairen bezette kruis- booten afgesloten. Het was alzoo aan geen twijfel onderhevig of de vijanden moesten ons, na van hunne voorraadschuren en woningen te zijn beroofd, door uitputting in handen vallen; daartoe was echter eene strenge bewaking noodig. Des middags ontving de civiele gezaghebber te Marabahan het bericht, dat Wangkang zich met eenig gewapend gevolg ten huize bevond van zijnen broeder Tassa, aan de zuidelijke punt der kam pong. De majoor P. B. de Rochemont, met een sterk detachement naar de aangewezen plaats uitrukkende, ontdekte van Wangkang noch van zijne volgelingen eenig spoor. Wel werden in eenige onbewoonde huizen verscheidene lansen buitgemaakt. Bij deze gelegenheid was echter opgemerktdat de bevelen door den resident aan de bevolking gegeven, om de verlaten huizen, die aan personen toebehoorden, welke tot den vijand overgegaan waren, te slechten, nog niet waren opgevolgd; de pembekel werd alzoo gearresteerd; men vond in zijn bezit eenige djimats, door Wangkang uitgegeven. Het districtshoofd van Margasari kiaij Demang Wira Yoeda, die met den meesten ijver medewerkte om de opstandelingen afbreuk te doen, raakte in de soengei Plokkan met eene vijandelijke bende van ongeveer 60 kwaadwilligen slaags; na een kort gevecht joeg hij den vijand op de vlucht en vervolgde hem een geruimen tijd; vier djoekongseenige lansen en twee pikols padidoor hen achterge laten, werden buitgemaakt. Die opstandelingen, aan wie het afsluiten der onderscheiden soe- ngeis nog onbekend scheen te zijnwaren vermoedelijk op rivierroof bedacht, zooals door hen in het Margasarische zoo menigmaal was bedreven. De berichten, die men nopens den vijand ontving, waren zeer on beduidend, en meermalen werd men er door misleid. Zoo had men in den avond van den 16^ei1 vernomendat hij zich in de soengei Betilap ophield, iets noordelijker dan de soengei Bedandan gelegen,

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 590