615 schalk van dien naamkleinzoon door zijne moedervan den maar schalk Masséne en, door zijn huwelijk, aangehuwde kleinzoon ■petit-gendre\ van den maarschalk-generaal Soulthertog van Dalma- tië. Men zoude zeker meer dan één voorbeeld aan te halen vinden aan dien kant, zoo de officieren en soldaten van de mobiele gardes ons minder onkundig lieten omtrent de aanspraken, die hunne korp sen verworven hebben op de achting van Frankrijk in het algemeen en de dankbaarheid van de Parijzenaars in het bijzonder. 24 Mei, 1872. Frits. Een volledige titel voor een volledig boek. Wanneer het veroorloofd ware, in het Militair Tijdschrift beoor deelingen van nog bij het leger dienende officieren op te nemen, dan zouden wij zeggendat zoowel de titel als de inhoud-zelf eene af spiegeling zijn van den persoon, die beide samenstelde. In de hand leiding is niets vergeten, wat den administrateur der kompagnie kan voorkomen; tal van toelichtingen, waar slechts de minste twijfel zou kunnen rijzenalle nieuwe bepalingenbijgewerkte tarievenopgaaf der vervallen voorschriften uit vroeger tijd, ja zelfs berekeningsta bellen vindt men in dit boek vereenigd. Kortomde schrijver heeft, als naar gewoonte, om alles gedacht; hij heeft bovendien zijne hand leiding met den meestmogelijkeu spoed in het licht gegevenzoodat zij in tijds ieder kan inlichten omtrent hetgeen hij weten moet. De prijs is matigde typographische uitvoering zeer goeden wijdie bij ondervinding weten hoeveel moeite het goed c.orrigeeren van drukproeven in Indië geeft, kunnen slechts prijzen waar wij zoo weinig fouten aantroffen. Handleiding tot het voeren der admini stratie bij kompagni'èn en detachementenvol gens de bepalingenvastgesteld bij Gouver- nements-besluit van 1 Mei 1872, No. 2. Zamengesteld ten dienste van officieren en onderofficieren, met het voeren dier admi nistratie belasten uitgegeven met goedkeuring van Z. E. den kommandant van het legerdoor J. S. Diephuizenonderintendant der 2e klasse van de militaire administratie bij het de partement van oorlog. Batavia, Bruining Wijt 1872.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 622