57 ïoofdplaatseu van Java 's noordkust tot een minimum te beperken, n de overige daarvoor aangewezen troepen zooveel mogelijk te lege- en in gezonder streken (meer binnen 's lands) op afstandendat ze lie plaatsen in twee of drie dagen kunnen bereiken. In Juli jl. is de Indische Begeering, overeenkomstig haar voorstel, gemachtigd tot aanneming van het bedoelde beginsel, door welks verwezenlijking het sterfte- en ziektecijfer belangrijk zal verminderen en dat ook ten opzichte van de oefening der troepen voordeelen belooft. Aller eerst zal de maatregel worden toegepast ten aanzien der te Soerabaja gelegerde troepen, wier tegenwoordig logies meer en meer te wenschen overlaat. Onderzoekingen naar het tot kampement te bestemmen terrein hebben bereids plaats gehad. Onderofficiersschool te Meester-Cornelisenz. In 1870 werd door 30 élèves het examen voor den rang van 2iev luitenant der infan terie en door 8 het examen voor officier bij de militaire administratie met goed gevolg afgelegd. Behalve de 22 (f) van het voorafgegane jaar overgeblevenen, werden in 1870 12 geexamineerden bij de infanterie of in het geheel 31 aangesteld, terwijl de 8 geexamineerden voor den rang van 2(lctl luitenant-kwartiermeester allen tot officier werden bevorderd. Op ultimo December 1870 waren alzoo 18 geexamineerden voor den rang van 2den luitenant der infanterie nog niet aangesteld. Van deze echter zijn in het begin van 1871 nog 16 tot officier bevorderd. Op bovenvermelden datum bedroeg het getal élèves 105, dus 11 minder dan het bepaalde maximum. Zeer onlangs zijn door den Gouverneur-Generaal voorstellen aan hangig gemaakt betreffende de verzwaring der examina voor den officiersrang bij de verschillende wapens en bij de militaire admini stratie, zoomede betreffende nieuwe voorschriften op de toelating van volontairsdingende naar dien rang. In verband met een en ander is in Indië eene nieuwe regeling in behandeling, ten opzichte van het onderwijs, zoowel bij de onderofficiersschool te Meester-Cornelis Zie o. a. de statistiek omtrent de sterfte aan de kust en binnen 's lands, hier. boven opgegeven. (f) Het cijfer 25, in het vorige verslag vermeld, is foutief; daaronder waren 3 onderofficieren begrepen, niet van de onderofficiersschool te Meester-Cornelis. Ook is in het vorig verslag ten onrechte vermeld, dat er op uit. December 1869 nog 4 geexamineerden voor den rang van officier van de militaire administratie niet aangesteld waren. Alle in 1869 voor dien rang geëxamineerden zijn in den loop van dat jaar tot officier benoemd.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 64