59 inoeteii hebben, en eindelijk ten gevolge van herhaald schoolverzuim Jwegens wettige verhindering. Er wordt echter naar middelen omgezien, om in de vorming van het kaderwaartoe deze corpsscholen moeten medewerkendoch waarin zij op den duur blijken te kort te schieten, verbetering te brengen. Het maakt daarom bij het legerbestuur een punt van overweging uit, om kaderscholen voor de infanterie en vestingartillerie in het leven te roepen, welke ook aan de opleiding van inlandsche kaders zouden worden dienstbaar gemaakt. ("x") Ten behoeve der veldartillerie is reeds te Willem I eene kader- school gevestigd, die zeer bevredigende resultaten oplevert. Getrokken geschut. Met de aanvulling van het in Indië voorhanden getrokken geschut wordt voortgegaan. Sedert de jongste mededeelin- gen zijn weder eenige partijen verscheepten is ook tot eene nieuwe- bestelling, zoowel van 12-tÈers als van 30-®ers, overgegaan. In het afgeloopen jaar werd besloten tot in dienststelling van het voorhandene, waarvan nog slechts een klein gedeelte (eenige 4-ponders bij de veldartillerie) in gebruik was. Als gevolg daarvan werden 3 lichte veld- of bergbatterijen van 3® tot drie zware veld batterij en (bestaande elk uit 4 getrokken kanons van 4® en 4 gladde 6-®ers) gereorganiseerd, en werden ook de sterkten, be- hoorende tot strandverdediging van Batavia, Samarang en Soerabaja en tot de kustverdediging van Tjilatjap o. a. met getrokken, geschut bewapend en daarvoor de noodige veiligheids-approvisionnementen aan munitiën geconfectioneerd. Torpedowezen. Een hoofdofficier der Indische artillerie, hier te lande met verlof, is in de jongste maanden in commissie gesteld geweest, ten einde zich, door het bijwonen van proeven, het opne men van artillerie-inrichtingen enz., nauwkeurig op de hoogte te stellen van alles, wat op 's lands kustverdediging betrekking heeft. Een voornaam deel zijner onderzoekingen is op voorstel der In dische Begeering gewijd aan het torpedowezen. Intusschen wordt ook gezorgd voor de noodige practische bekend heid der zaak bij de hier te lande voor den Indischen dienst be noemd wordende 2e luitenants der artilleriedoor éénjarige detachee- ring van een paar hunner bij den torpedo-dienst hier te lande. Voor de infanterie is deze aangelegenheid sedert geregeld.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 66