Het plan bestaat, om tot het nemen van proeven nopens de voor Indië meest doelmatige soorten van torpedo's en versperringen aldaar eene permanente commissie van officieren in te stellenwaaronder ook een officier der marine, en ten dienste dier commissie een zeker aantal artilleristen, sapeurs enz. aan te wijzen, tevens ter vorming op die wijze eener geoefende kern van personeel. In het afgeloopen jaar is men er toe overgegaanmet de voor handen middelen eene zekere hoeveelheid torpedo's te doen aanma ken bij den artillerie-constructie-winkel te Soerabaja. Artillerieschool te Weltevreden. Op ultimo December 1869 be vonden zich 8 élèves op deze school. Sedert zijn bijgekomen 4 en afgegaan 3 élèves, zoodat het aantal, ultimo December 1870, 9 bedroeg. Van de drie laatstgenoemde élèves werd één, na het voor geschreven examen te hebben afgelegd, benoemd tot 2e luitenant der artillerie, terwijl één overging bij het regiment Oost-Indische kavallerie en één wegens gebrek aan vlijt en voortdurend berispelijk gedrag verwijderd werd. Omtrent de al dan niet bestendiging dezer school zijn overwegingen aanhangig. Achterlaadgeweren. Bestond ten vorigen jare uitzichtdat van het ook voor Indië aangenomen achterlaadgeweerstelsel de Beaumont bij het einde van 1871 12000 stuks aldaar zouden beschikbaar zijn, in die verwachting heeft men zich teleurgesteld gezien. De aan maak toch der eerstbestelde 6000 stuks, welke te St. Etienne (Frankrijk) zoude geschieden, aanvankelijk met kracht onderhanden genomen en tot op zekere hoogte voortgezet, werd al spoedig dooi de oorlogsgebeurtenissen gestoord en eindelijk geheel gestaakt. Nadat de overeengekomen uiterste termijn van oplevering der eerste partij verstreken was, zonder dat het den aannemer, denheerEd.de Beaumont, gelukt was aan zijne verplichtingen te voldoen, werd het contract opgezegden met den wapenfabrikant P. Stevens te Maastricht overeengekomen voor de vervaardiging van 6000 stuks in 1871 tegen den prijs van 33,25 per geweer, de kosten van afpakking voorde zeereis en van vervoer tot de afscheepplaats daaronder begrepen. Op 1 Augustus jl. waren omstreeks 1000 stuks afgeleverd en ge deeltelijk verscheept. 60 Sedert is nog nagenoeg eene gelijke hoeveelheid geleverd. Eene nieuwe bc. stelling van 6000 stuks heeft inmiddels plaats gehad tegen den prijs van f 35,70 per geweer. De levering daarvan zal moeten zijn afgeloopen vóór hit. 1872.

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 67