DB TACTISCHS WAADDE DEII SCHROOTKANOM. Ofschoon de inrichting van de schrootkanonnen nog niet alge meen in bijzonderheden bekend is, zoo is daarvan toch wel zooveel medegedeeld, dat het nagaan hunner tactische waarde en bruikbaarheid mogelijk is. In het le gedeelte van den 66e" Band van het «Archiv für die Offiziere der Königlich Preussischen Artillerie- und Ingenieur- Korps" komt een opstel voor over schrootkanonnen, waarin over de inrichting der meest bekende stelsels alle mogelijke gegevens voor komen. Naar het schijnt, is het Beiersche stelsel van Peldl het beste, of zal het ten minste in de toekomst zeer bruikbaar worden. Daarom wil ik hiervan de mij bekende opgaven mededeelenvoor zoover deze voor het beoogde doel van belang zijn. liet projectiel heeft een kaliber van ll millim. en weegt, met kruitlading'22 wigtjes. Deze laatste bedraagt 4.3 wigtjes. Het geheel komt dus overeen met de patroon van een infanteriegeweer van het nieuwe systeem (klein kaliber). Met inbegrip van het affuit weegt het geheel circa 540 kilogram men, terwijl het gewicht van den getrokken 4-ponder biina 740 ki logrammen bedraagt. Proeven hebben doen zien, dat men met een Peldl-kanon in ée'ne minuut 350 schoten uit de 4 loopen kan doen, en dat het aantal schoten slechts beperkt wordt door den tijd, die voor het in den loop glijden van den patroon en voor het verwijderen der ledige hulzen noodig is. W'ï zullen alzo° bi.i het volgende een kanon op het oog hebben, Zie Archly für .lie Offiziere rler Kon. Preuss. Artill.- und Ing.-Korns fiScr Rand les Heft. 1

Militair Tijdschrift | 1872 | | pagina 431